Bilim Haberleri

Bilim haberleri, bilim dünyasındaki en son gelişmeler, yeni keşifler ve ürünler ile ilgili tüm bilgiler, HaberTekno.com bilim sayfalarında! Bilimsel gelişmeler, popüler bilim haberleri ve keşiflere tanıklık edebilir, bilim alanındaki en son yayınlanan makalelere ve detaylarına, Haber Tekno bilim içerikleri ile ulaşabilirsiniz! Son bilimsel gelişmeler ile ilgili tüm analizler ve içerikleri en doğru şekilde takip edin!

nasa

NASA Gezegen Koruma Memuru Alıyor!

NASA yayınladığı yeni iş ilanıyla dikkatleri üzerine topladı. Uzay ajansı gezegen koruma memuru alıyor. Peki, bu memur neler yapacak?
Facebook Yapay Zeka

Facebook Yapay Zeka Çalışmalarını Durdurdu!

Facebook tarafından yürütülen yapay zeka çalışmaları, dikkat çeken bir gelişme sonucunda askıya alındı. İşte tüm detaylar!
alphabet

Alphabet, Tesla İle Rekabet Edebilir!

Daha ucuz ve daha kolay bir şekilde enerji depolayarak trilyonlarca dolar kazanabilecek olan Alphabet, Tesla'ya rakip olacak gibi görünüyor.
bagirsak-solucani

Bağırsak Solucanı Tedavi Yöntemi Olabilir Mi?

Bilim insanları pek çok ciddi hastalığı bağırsak solucanı ile tedavi etmeye çalışıyor. Peki, bu yöntem gerçekten de başarılı olabilir mi?
uzay-ucusu

Astrobotic Uzay Uçuşu İçin Hazır!

Özel Uzay Ajansı Astrobotic, Peregrine adı verilen aracı ile uzay uçuşu yapacak. Planlar aracın Ay yüzeyine gönderilmesi yönünde.
tuhaf-balik

Yeni ve Tuhaf Balık Türü: Sunfish!

Bir biyolog tarafından keşfedilmiş olan bu tuhaf balık türü görüntüsü ve yaptıkları ile sizi gerçekten de şaşırtacak. İşte detaylar!
daha-az-yemek

İnsülin Koklayarak Daha Az Yemek Mümkün!

Şeker hastalarının kan şekerlerini kontrol altında tutmak için kullandığı insülin, daha az yemek isteyen kişilere de yardımcı olabilir!
izinsiz-drone

NASA, İzinsiz Drone Kullanımını Engelleyecek!

Drone sektörünün gelişmeye devam etmesiyle birlikte izinsiz drone vakalarında da artış yaşanıyor. Ancak NASA buna etkili bir çözüm getirmiş gibi görünüyor!
jupiter

Jüpiter Keşfi Devam Ediyor!

NASA’nın Juno adlı uzay aracı Jüpiter’deki Büyük Kırmızı Nokta’nın derinliklerine bakmak üzere. Yani Jüpiter keşfi tüm hızıyla devam ediyor.
mars-gezgini

Mars Gezgini Curiosity Yeteneklerini Konuşturuyor!

NASA, Mars üzerindeki araştırmalarını son hız devam ettiriyor. Şimdi de ünlü Mars gezgini Curiosity için yeni geliştirilen yazılım meyvelerini veriyor!
Stephen Hawking dünya açıklaması

Hawking’den İnsanlığın Geleceği Açıklaması!

Stephen Hawking, Dünya'nın geleceği ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Hawking'e göre yeni bir gezegen arayışı başlamalı! İşte detaylar!
Dünya Benzeri Gezegen Keşfi

Dünya Benzeri Gezegen Keşfi Sürüyor!

Dünya benzeri gezegen keşifleri yapılmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de NASA, Dünya benzeri 10 gezegen daha keşfettiğini duyurdu!
Jüpiter

Jüpiter Bilinenden Daha Yaşlı Olabilir!

Güneş Sistemi'nin önemli bir parçası olan Jüpiter hakkında yapılan araştırmalar gezegenin bildiğimizden daha yaşlı olduğunu gösteriyor.
kara-delikler

Evrenin Başlangıcı ve Kara Delikler!

Big Bang'den sonra evrenin yaşadığımız hali alması milyarlarca yıl sürdü. Peki, evrenin başlangıcında kara delikler nasıl bir rol oynadı?
saydam-kurbaga

Karşınızda Saydam Kurbağa!

Hayvanlar aleminde gördüğümüz türler artık bizi gerçekten de şaşırtmıyor. Şimdi de organlarını görebileceğiniz saydam kurbağa ile tanışın!

Öne Çıkan Haberler