Bilim Haberleri

Bilim haberleri, bilim dünyasındaki en son gelişmeler, yeni keşifler ve ürünler ile ilgili tüm bilgiler, HaberTekno.com bilim sayfalarında! Bilimsel gelişmeler, popüler bilim haberleri ve keşiflere tanıklık edebilir, bilim alanındaki en son yayınlanan makalelere ve detaylarına, Haber Tekno bilim içerikleri ile ulaşabilirsiniz! Son bilimsel gelişmeler ile ilgili tüm analizler ve içerikleri en doğru şekilde takip edin!

Mars Su

Mars’taki Su Nereye Gitti?

Daha önce yüzeyinde su barındırdığına inanılan Kızıl Gezegen Mars'taki su nereye gitmiş olabilir? Mars'taki su ile ilgili yeni bilimsel çalışmanın sonuçları ortaya çıktı. Mars'ın akan su rezervleri ile ilgili detaylar haberimizde!
Direk Dansı Yapan Robot

Direk Dansı Yapan Robot Hangi Amaçla Tasarlandı?

Direk dansı yapan robot, uzun bir süre sonra yeniden gündeme geldi. Direk dansı yapabilen robotun neden tasarlandığı bilgisi de haberimizde!
Yapay zekanın Harry Potter kitabı: Harry Potter ve Büyük Bir Kül Yığınına Benzeyen Şeyin Portresi

Yapay Zeka Harry Potter Hikayesi Yazdı!

Yapay zeka ile ilgili dikkat çeken örnekler gelmeye devam ediyor. Şimdi de yapay zekanın Harry Potter hikayesi yazması gündeme geldi.
Donald Trump NASA’nın Ay’a Astronot Göndermesini İstiyor

Donald Trump NASA’nın Ay’a Astronot Göndermesini İstiyor!

ABD Başkanı Donald Trump, NASA'nın Ay'a tekrar astronot göndermesini istiyor ve bu kez Amerika'nın Ay'da daha fazla şey yapacağını iddia ediyor.
elektronik-cihazlar

İnsan Vücudu Giyilebilir Teknoloji için Enerji Üretebilir!

Elektronik cihazlar için büyük bir problem haline gelen enerji üretimi çok yakında çözülebilir. Üstelik gereken enerji insanlardan sağlanabilir!
suclari-cozmek

Suçları Çözmek İçin Yeni Bir Teknik Bulundu!

Sanat eserleri üzerinde çeşitli incelemeler yapmak için kullanılan bir teknik artık suçları çözmek konusunda yardımcı olabilir!
enzim

RuBisCo Enzimi İklim Sorununu Ortadan Kaldırabilir!

Alman bilim insanlarının keşfettiği RuBisCo adlı enzim sayesinde Dünya'daki bütün canlılar için hayat tamamen değişebilir.
Kara Delik

Evrenin Başlangıcında Var Olan Bir Kara Delik Bulundu!

Gökbilimciler, evren daha bir bebekken var olan ve Güneş'ten milyonlarca kat daha büyük olan bir kara delik keşfetti. İşte detaylar!
yapay-zeka-teknolojisi

Yapay Zeka Teknolojisi Yeterince Akıllı Olmasa da Hala Bir Tehdit Unsuru!

Özellikle iş hayatında büyük bir yer edinen yapay zeka teknolojisi her ne kadar yeterince akıllı olmasa da hala bir tehdit unsuru!
tesla roadster mars

Elon Musk Kendi Otomobilini Mars’a Gönderecek!

Elon Musk kendi Tesla Roadster modelini Mars'a göndereceği ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu! İşte tüm detaylar!
wfirst

NASA’nın Yeni Teleskopu WFIRST Hakkındaki Soru İşaretleri!

NASA'nın yeni amiral gemisi teleskopu olan WFIRST, yayınlanan bazı raporlara göre yürütülebilir bir proje olarak görülmüyor.
elon musk yapay zeka

Elon Musk: İnsanlığın Yapay Zekadan Kaçma İhtimali Düşük!

Elon Musk, yapay zeka ile ilgili bir diğer korkutan açıklama daha yayınladı. Üstelik Elon Musk'a göre bundan kaçma ihtimali çok düşük!
Operasyonel Uzay Kuvvetleri

Birleşik Devletler Operasyonel Uzay Kuvvetleri Kurmayı Amaçlıyor!

Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri'nde görevli bir general, Birleşik Devletler'in Operasyonel Uzay Kuvvetleri kurmaya hazırlandığını ifade etti!
Toyota Robotu

Toyota’nın Robotu İnsan Hareketlerini Taklit Ediyor!

Toyota tarafından geliştirilen yeni insan benzeri robot, insan hareketlerini birebir yansıtmayı amaçlıyor. İşte tüm detaylar!
Yıldızlararası Asteroit

Yıldızlararası Asteroit İlk Kez Gözlemlendi!

Güneş Sistemi'mizde ilk kez gözlemlenen yıldızlararası asteroit ile ilgili dikkat çeken analizler gerçekleştirildi. İşte ilk yıldızlararası asteroit!

Haber Tekno'yu Sosyal Medyada Takip Edin

3,836BeğenenlerBeğen
4TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et

Öne Çıkan Haberler