Bilim Haberleri

Bilim haberleri, bilim dünyasındaki en son gelişmeler, yeni keşifler ve ürünler ile ilgili tüm bilgiler, HaberTekno.com bilim sayfalarında! Bilimsel gelişmeler, popüler bilim haberleri ve keşiflere tanıklık edebilir, bilim alanındaki en son yayınlanan makalelere ve detaylarına, Haber Tekno bilim içerikleri ile ulaşabilirsiniz! Son bilimsel gelişmeler ile ilgili tüm analizler ve içerikleri en doğru şekilde takip edin!

Dinozorlar ve Onları Yok Eden Asteroid!

Dinozorlar dahil olmak üzere Dünya üzerindeki pek çok yaşama son veren Chicxulub adlı asteroid ve etkileri hakkında pek çok detay yazımızda!
Uzayda Kaç İnsan Var

Uzayda Kaç İnsan Var? Anlık Takip Edin!

Şu anda uzayda kaç insan var sorusuna en net cevabı almak ve uzaydaki insanları anlık olarak takip etmek istiyorsanız, işte detaylar!
nasa astronot

Astronotların Beyni Yukarı Kayıyor Olabilir!

Yeni yayınlanan bir araştırmanın sonucuna göre uzayda uzun zaman geçiren astronotların beyni, olması gerektiğinden daha yukarı kayıyor olabilir!
yasanabilir-bolge

Yaşanabilir Bölge Gezegenleri Gerçekten Yaşanabilir Mi?

Uzun yıllardır uzayda bir yaşam olup olmadığı araştırılıyor. Peki, yaşanabilir bölge içerisinde yer alan gezegenler gerçekten de yaşanabilir durumda mı?
Yapay Zeka CAPTCHA

Yapay Zeka CAPTCHA Güvenliğini Ezip Geçti!

Google'ın bile tercih ettiği güvenlik sistemi CAPTCHA, bir yapay zeka algoritması tarafından alt edildi. Peki, bu nasıl oldu?
Robot Arı The RoboBee

Robot Arı The RoboBee, Suya Dalıp Çıkabiliyor!

Harvard Üniversitesi tarafından geliştirilen robot arı projesi The RoboBee, artık suya dalıp çıkabiliyor ve su üstünden kalkış yapabiliyor!
Bilimsel Çalışmalar İçin Ölü Bedenler Satılıyor

Bilimsel Çalışmalar İçin Ölü Bedenler Satılıyor ve Bağışlanıyor!

Birleşik Devletler'de yapılan analize göre son dönemlerde bilimsel çalışmalar için satılan ve bağışlanan ölü insan bedenlerinde artış mevcut!
htc vive ile robot kontrolü

Robotları Kontrol Etmek İçin HTC Vive Kullanılıyor!

Gelişen sanal gerçeklik teknolojisi robot teknolojisinde de çığır açacak gibi görünüyor. Kurtarma robotları bu teknolojiyle kukla gibi kullanılabilir!
nasa-dawn-gorevi

NASA Dawn Görevi İkinci Kez Genişliyor!

2016 yılında ilk etabı tamamlanmış olan NASA Dawn görevi ikinci kez genişletildi. Peki, bu kez nasıl araştırmalar yapılacak?
ogrenme-yazilimi

Google, Yapay Zekaya Yazılım Öğretiyor!

Yapay zeka yarışında son hız ilerleyen Google öğrenme yazılımı yapan öğrenme yazılımıyla çok fazla şey başaracak gibi görünüyor!
Ay’ın Atmosferi

Daha Önce Ay’ın Atmosferi Var Mıydı?

Dünya'mızın uydusu olan Ay da tıpkı Dünya gibi bir atmosfere sahip miydi? Yeni bulgulara göre Ay ile ilgili dikkat çeken bilgilere ulaşılıyor!
vejetaryen

Herkes Vejetaryen Olsaydı Çevre Nasıl Etkilenirdi?

Günümüzde pek çok insanın et yemeyi reddettiğini yani vejetaryen olduğunu görebiliriz. Peki, tüm dünya vejetaryen olsaydı neler olurdu?
Kanser Tespiti Yapabilen Kalem

Kanser Tespiti Yapabilen Kalem Geliştirildi!

Yaklaşık 10 saniyelik bir süre zarfında kanser tespiti yapabilen teknolojik kalem, bilim dünyasının dikkatini üzerine topladı!
harvey-kasirgasi

NASA Harvey Kasırgası İle Nasıl Başa Çıktı?

Harvey Kasırgası Amerika'da hayatın durmasına neden oldu ve ölüm saçarak ilerliyor. Peki, NASA bu afet için nasıl hazırlandı?
Uyurken Hapşırmak

Uyurken Hapşırmak Mümkün Mü?

Güzel bir uyku çekerken gece uyanıp hiç hapşırdınız mı? Bilim insanları bu sorunun cevabını arıyor. Peki, gerçekten uyurken hapşırmak mümkün mü?

Öne Çıkan Haberler