Bilim Haberleri

Bilim haberleri, bilim dünyasındaki en son gelişmeler, yeni keşifler ve ürünler ile ilgili tüm bilgiler, HaberTekno.com bilim sayfalarında! Bilimsel gelişmeler, popüler bilim haberleri ve keşiflere tanıklık edebilir, bilim alanındaki en son yayınlanan makalelere ve detaylarına, Haber Tekno bilim içerikleri ile ulaşabilirsiniz! Son bilimsel gelişmeler ile ilgili tüm analizler ve içerikleri en doğru şekilde takip edin!

vejetaryen

Herkes Vejetaryen Olsaydı Çevre Nasıl Etkilenirdi?

Günümüzde pek çok insanın et yemeyi reddettiğini yani vejetaryen olduğunu görebiliriz. Peki, tüm dünya vejetaryen olsaydı neler olurdu?
Kanser Tespiti Yapabilen Kalem

Kanser Tespiti Yapabilen Kalem Geliştirildi!

Yaklaşık 10 saniyelik bir süre zarfında kanser tespiti yapabilen teknolojik kalem, bilim dünyasının dikkatini üzerine topladı!
harvey-kasirgasi

NASA Harvey Kasırgası İle Nasıl Başa Çıktı?

Harvey Kasırgası Amerika'da hayatın durmasına neden oldu ve ölüm saçarak ilerliyor. Peki, NASA bu afet için nasıl hazırlandı?
Uyurken Hapşırmak

Uyurken Hapşırmak Mümkün Mü?

Güzel bir uyku çekerken gece uyanıp hiç hapşırdınız mı? Bilim insanları bu sorunun cevabını arıyor. Peki, gerçekten uyurken hapşırmak mümkün mü?
uranus

Uranüs Dev Elmaslarla Dolu Olabilir!

Yapılan son araştırmalara göre Uranüs gezegeninde elmas yağmurları olduğu ortaya çıktı. Şu anda Uranüs'te milyonlarca karat elmas olabilir!
dunya-iklimi

Dünya İklimi Kendini Düzenlemeye Çalışıyor!

İklimin değişmesiyle yaşam koşullarının da zorlaştığını görmek mümkün. Ancak neyse ki Dünya iklimi kendi kendine düzenleyerek yaşamın sürmesini sağlıyor!
denizanasi-galaksileri

Denizanası Galaksileri Bilim İnsanlarını Şaşırtıyor!

7 galaksi üzerinde araştırma yapan bilim insanları denizanası galaksileri üzerinde aktif galaktik çekirdekler olduğunu ortaya çıkardı.
genetik-test

Genetik Test Hangi Sonuçları Ortaya Çıkartıyor?

Günümüzde oldukça rahat bir şekilde yapılan genetik test bize neler söylüyor? İşte genetik testler hakkında merak edebilecekleriniz!
İklim Değişikliği

İklim Değişikliği ABD’de Kendini Gösteriyor!

Dünyayı ciddi anlamda etkileyeceği öngörülen iklim değişikliği, şimdiden kendini göstermeye başladı. Bunun en iyi örneklerini ABD'de görebiliriz!
nasa

NASA Gezegen Koruma Memuru Alıyor!

NASA yayınladığı yeni iş ilanıyla dikkatleri üzerine topladı. Uzay ajansı gezegen koruma memuru alıyor. Peki, bu memur neler yapacak?
Facebook Yapay Zeka

Facebook Yapay Zeka Çalışmalarını Durdurdu!

Facebook tarafından yürütülen yapay zeka çalışmaları, dikkat çeken bir gelişme sonucunda askıya alındı. İşte tüm detaylar!
alphabet

Alphabet, Tesla İle Rekabet Edebilir!

Daha ucuz ve daha kolay bir şekilde enerji depolayarak trilyonlarca dolar kazanabilecek olan Alphabet, Tesla'ya rakip olacak gibi görünüyor.
bagirsak-solucani

Bağırsak Solucanı Tedavi Yöntemi Olabilir Mi?

Bilim insanları pek çok ciddi hastalığı bağırsak solucanı ile tedavi etmeye çalışıyor. Peki, bu yöntem gerçekten de başarılı olabilir mi?
uzay-ucusu

Astrobotic Uzay Uçuşu İçin Hazır!

Özel Uzay Ajansı Astrobotic, Peregrine adı verilen aracı ile uzay uçuşu yapacak. Planlar aracın Ay yüzeyine gönderilmesi yönünde.
tuhaf-balik

Yeni ve Tuhaf Balık Türü: Sunfish!

Bir biyolog tarafından keşfedilmiş olan bu tuhaf balık türü görüntüsü ve yaptıkları ile sizi gerçekten de şaşırtacak. İşte detaylar!

Öne Çıkan Haberler