Bilim arşivleri - HaberTekno

Sıvı İhtiyacınızı Yapışkan Bileklik ile Görüntüleyin!

Giyilebilir teknolojiler, sağlık alanında da ciddi örnekler ile gelişmeye devam ediyor. Son olarak, sıvı ihtiyacını gösteren yapışkan bileklik geliştirildi!

Brezilya’da Bulunan Yeni Fosil, Dinozor Tarihini Baştan Yazacak!

Brezilya’da bulunan yeni fosil ile dinozorlar hakkında birçok bilgi elde edildi. Dinozorların atalarıyla birlikte yaşadığı ortaya çıktı. İşte detaylar!

Uyku Problemleri Erkeklere Oranla Kadınlarda Daha Fazla Görülüyor!

Uyku problemi pek çoğumuzun sık sık yaşadığı bir durumdur. Ancak uyku problemleri erkeklere nazaran kadınlarda daha fazla görülüyor. İşte detaylar!

2016 Süper Ay Fotoğrafları!

2016 Süper Ay fotoğrafları yayınlanmaya başladı. İşte 70 yılın ardından dünyanın her köşesinden gelen ilk Süper Ay fotoğrafları galerisi!

Süper Ay için Geri Sayım Başladı!

Son 70 yılın en büyük dolunay görüntüsü olacak 2016 Süper Ay için, geri sayım başladı. Peki, 2016 Süper Ay ne zaman? İşte Süper Ay detayları!

Donald Trump NASA’nın Uzay Araştırmalarına Yoğunlaşmasını İstiyor!

Amerika’nın yeni başkanı Donald Trump NASA’nın dünyayı araştırmaktan ziyade daha çok uzay araştırmalarına odaklanmasını istiyor. İşte detaylar!

Öldürülen Piton Yılanından Onlarca Yumurta Çıktı!

Nijerya'da çiftlik hayvanını yediği sanılarak öldürülen Afrika Kaya Pitonu içerisinden, onlarca yumurta çıktı. İşte Nijerya'da yaşanan olayın detayları!

Ruben Pater’dan Drone’dan Saklanma ve Drone’u Tanıma Rehberi!

Günümüzde birçok alanda sıkça tercih edilen drone’dan saklanma ve onu tanıma ne kadar mümkün olabilir? Ruber Pater'ın kılavuzu sayesinde oldukça mümkün!

James Webb Uzay Teleskobu Üretimi Tamamlandı!

NASA tarafından 20 yıl önce yapımına başlanan James Webb Uzay Teleskobu, en sonunda tamamlandı. İşte James Webb Uzay Teleskobu detayları!

AIDS Sıfır Noktası Tarih Oluyor!

New York ve San Francisco şehirlerinden alınan viral genom analizlerine göre HIV virüsü muhtemelen 1970li yıllarda yani AIDS bir hastalık olarak tanımlanmadan önce Birleşmiş...

Bu Fütüristik İyon Motor Mars’a Kargolarımızı Götürebilir!

NASA’nın Mars gezegeni ile ilgili planları son hız devam ediyor. Uzay ajansının şimdiki hedefi ise fütüristik bir iyon motor üretmek. İşte detaylar!

Elon Musk Otonom Araçlarla İlgili Soruları Yanıtladı!

Son zamanların popüler otomobil üreticisi Tesla otonom araçlarıyla gündemden düşmüyor. CEO Elon Musk da bu konuda kendine yöneltilen soruları yanıtladı.

Samsung Batarya Problemi Konusunda Yalnız Değil!

Batarya sorunlarıyla son günlerde öne çıkan Samsung aslında lityum-iyon pil problemi yaşayan tek isim değilmiş. İşte detaylar!

Yapay Zeka Sürecinde Yaşanan Gelişmeler ve Zorluklar!

Günümüzde yapay zeka teknolojik ve bilimsel gelişmeler arasında önemli bir başlık haline gelmiş olsa da yapay zekayla yüzleşmek hiç de kolay sayılmaz.

Toyota’nın Yeni Hidrojenle Çalışan Otobüs Modeli!

Toyota, 2020 Olimpiyatları için yeni hidrojenle çalışan otobüs modelini duyurdu. İşte yeni hidrojenle çalışan otobüs modeli ve detayları!

Öne Çıkan Haberler