Alıntı Şartları

Haber Tekno olarak fikri mülkiyet sahibi olduğumuz haberlerin ve/veya yazılı, sesli veya görüntülü içeriklerin ve görsellerin, global internet kapsamında yaygınlaştırılmasından yana bir tutum sergilemekteyiz. Elbette ki söz konusu olan bu haber ve/veya sesli ve görüntülü içeriklerin farklı platformlar çerçevesinde paylaşılması, kullanılmasının uygun olduğunu düşündüğümüz standardizasyon kapsamında kalmasını tercih etmekteyiz.

Her ne kadar fikri mülkiyet haklarına sahip olduğumuz tüm içeriklerimizi, herhangi bir kopyalama işleminden korumak için DMCA ile birlikte bir iş birliği sürdürüyor olsak da kimi durumlarda, daha önce belirtilen sebeplerden olayı “bilginin yayılması” misyonumuzu ön plana almaktayız.

Herhangi bir platformda; doğrudan veya dolaylı olarak HaberTekno.com tarafından üretilen; yazılı, sesli veya görüntülü içeriklerin paylaşılması veya “re-post” yani yeniden yayınlanması durumunda, DMCA iş ortağımıza başvurmak yerine, paylaşım yapan kişi veya kurumların “Alıntı Şartları” bölümünü yerine getirip getirmediği kontrol edilmektedir.

Haber Tekno Alıntı Şartları kapsamında, doğrudan veya dolaylı olarak paylaşılan; sesli, yazılı veya görüntülü içeriklerin kapsamında, söz konusu olan bağlantının URL’sinin “live” yani canlı olarak eklenmesi beklenmektedir. Doğrudan veya dolaylı olarak paylaşılan içeriklerin Haber Tekno üzerindeki kök URL’sinin eklenmesinden farklı olarak, içeriklerin son bölümlerine ekleme yapılması uygun bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili örnek “Kaynak” standardı şu şekildedir:

Kaynak: Haber Tekno
(Visited 6 times, 1 visits today)

BAŞLICA HABERLER