19 Haziran 2019 - Çarşamba
Haber Tekno Etiketler Sağlık

Etiket: Sağlık

Sağlık alanı ile ilgili yaşanan tüm güncel gelişmeleri, buradan takip edebilirsiniz.

Yapay Zeka DeepMind 50’yi Aşkın Göz Hastalığı Tespiti Yapabilir

Yapay zeka tıp alanında yaygınlaşmaya devam ediyor. Şimdi de göz hastalığı teşhisi yapabilen bir yapay zeka geliştirildi!

Dünyanın İlk Renkli 3D X-Ray Tarayıcısı/Röntgeni Geliştirildi!

Dünyada ilk kez renkli 3D X-Ray teknolojisi geliştirilmiş oldu!

Dişler Neden Sararır? Diş Sararması Nedenleri ve Çözümleri!

Dişlerimiz dış görüntümüzün büyük bir parçasıdır ve sararmış dişler görüntümüze zarar verebilir. Peki, dişler neden sararır ve bunun çözümü nedir?

Oyun Bağımlılığı Nedir, Ne Değildir?

Oyun bağımlılığı hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar ve WHO yani Dünya Sağlık Örgütü oyun bağımlılığı konusundaki açıklamalarını bu haberimizde bulabilirsiniz.

Radyasyon Yaymayan Telefon Olacak mı?

Telefonların radyasyon yayaması konusunda yapılan açıklamalar bir yana, "Radyasyonsuz telefon yapılabilir mi?" sorusu için de önemli bir açıklama gelmiş oldu. Detaylar haberimizde!

Apple Kullanıcıların Sağlık Verisini Toplamaya Başladı!

Apple kullanıcılarının sağlık verilerini toplamaya başladı. Apple Watch üzerinden kullanıcıların kalp atış bilgilerini toplayacak olan Apple, yeni bir sağlık araştırmasına başlıyor. İşte Apple'ın yeni kullanıcı veri toplama uygulaması!

Kanser Tedavisi İçin Yeni Aşı Geliştirildi ve İnsanlı Denemeler Başlıyor!

Kanser tedavisi için yeni bir yöntem geliştirildi. Stanford Üniversitesi araştırmacıları tarafından geliştirilen yeni kanser ilacı, fareler üzerinde büyük bir başarı elde etti ve insan denemelerine başlandı. İşte Stanford'un geliştirdiği yeni kanser aşısı detayları!

Kanser Tespiti Yapabilen Kalem Geliştirildi!

Yaklaşık 10 saniyelik bir süre zarfında kanser tespiti yapabilen teknolojik kalem, bilim dünyasının dikkatini üzerine topladı!

Genetik Test Hangi Sonuçları Ortaya Çıkartıyor?

Günümüzde oldukça rahat bir şekilde yapılan genetik test bize neler söylüyor? İşte genetik testler hakkında merak edebilecekleriniz!

Bağırsak Solucanı Tedavi Yöntemi Olabilir Mi?

Bilim insanları pek çok ciddi hastalığı bağırsak solucanı ile tedavi etmeye çalışıyor. Peki, bu yöntem gerçekten de başarılı olabilir mi?

Theranos 2019’da Kan Testi Laboratuarını Yeniden Çalıştırabilecek!

Theranos, kan testi laboratuarını yeniden çalıştırabilmek için belirli bir meblağ ödemek ve 2019 yılına kadar beklemek zorunda. İşte tüm detaylar!

Beynin Öğrenme Yeteneği Zaman İçerisinde Kaybolur Mu?

Beynin öğrenme yeteneğinin değişimi ile ilgili detaylar bu haberimizde!
Yapışkan Bileklik

Sıvı İhtiyacınızı Yapışkan Bileklik ile Görüntüleyin!

Giyilebilir teknolojiler, sağlık alanında da ciddi örnekler ile gelişmeye devam ediyor. Son olarak, sıvı ihtiyacını gösteren yapışkan bileklik geliştirildi!

Uyku Problemleri Erkeklere Oranla Kadınlarda Daha Fazla Görülüyor!

Uyku problemi pek çoğumuzun sık sık yaşadığı bir durumdur. Ancak uyku problemleri erkeklere nazaran kadınlarda daha fazla görülüyor. İşte detaylar!

Radyasyon Önleyici Boxer Geliştirildi!

Radyasyon önleyici iç çamaşırı geliştirildi.

En Son Haberler