Haber Tekno Etiketler NASA

Etiket: NASA

NASA haberleri, National Aeronautics and Space Administration yani Türkçesi ile Uluslararası Havacılık ve Uzay Dairesi ile ilgili tüm gelişmeler, Haber Tekno’da! NASA projeleri ve NASA’nın çalışmaları hakkında en son gelişmeler, yayınlanan analizlerin sonuçları, NASA keşifleri ve uzay projelerinin tüm detayları, HaberTekno.com’da!

NASA, Dünya’nın Son Sınırını İnceleyecek!

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, yeni projesi ile birlikte Dünya'nın son sınırı üzerinde çalışmalar yapacak. İşte Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin yeni NASA GOLD Projesi ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar!

Donald Trump NASA’nın Ay’a Astronot Göndermesini İstiyor!

ABD Başkanı Donald Trump, NASA'nın Ay'a tekrar astronot göndermesini istiyor ve bu kez Amerika'nın Ay'da daha fazla şey yapacağını iddia ediyor.

NASA’nın Yeni Teleskopu WFIRST Hakkındaki Soru İşaretleri!

NASA'nın yeni amiral gemisi teleskopu olan WFIRST, yayınlanan bazı raporlara göre yürütülebilir bir proje olarak görülmüyor.

NASA Dawn Görevi İkinci Kez Genişliyor!

2016 yılında ilk etabı tamamlanmış olan NASA Dawn görevi ikinci kez genişletildi. Peki, bu kez nasıl araştırmalar yapılacak?

NASA Harvey Kasırgası İle Nasıl Başa Çıktı?

Harvey Kasırgası Amerika'da hayatın durmasına neden oldu ve ölüm saçarak ilerliyor. Peki, NASA bu afet için nasıl hazırlandı?

SpaceX Uzaya Süper Bilgisayar Götürüyor!

SpaceX ve HPE ortaklığında gerçekleştirilecek bir görev ile uzaya süper bilgisayar gönderiliyor. Bu görev uzay araştırmalarında yeni bir çağ başlatabilir!

NASA Gezegen Koruma Memuru Alıyor!

NASA yayınladığı yeni iş ilanıyla dikkatleri üzerine topladı. Uzay ajansı gezegen koruma memuru alıyor. Peki, bu memur neler yapacak?

NASA, İzinsiz Drone Kullanımını Engelleyecek!

Drone sektörünün gelişmeye devam etmesiyle birlikte izinsiz drone vakalarında da artış yaşanıyor. Ancak NASA buna etkili bir çözüm getirmiş gibi görünüyor!

Jüpiter Keşfi Devam Ediyor!

NASA’nın Juno adlı uzay aracı Jüpiter’deki Büyük Kırmızı Nokta’nın derinliklerine bakmak üzere. Yani Jüpiter keşfi tüm hızıyla devam ediyor.

Mars Gezgini Curiosity Yeteneklerini Konuşturuyor!

NASA, Mars üzerindeki araştırmalarını son hız devam ettiriyor. Şimdi de ünlü Mars gezgini Curiosity için yeni geliştirilen yazılım meyvelerini veriyor!

Dünya Benzeri Gezegen Keşfi Sürüyor!

Dünya benzeri gezegen keşifleri yapılmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de NASA, Dünya benzeri 10 gezegen daha keşfettiğini duyurdu!

NASA’nın Uzay Kıyafetleri Tükenmek Üzere Olabilir Mi?

Popüler uzay ajansı NASA uzay kıyafetleri hakkında bazı sorunlar yaşıyor. Peki, sonuç ne olacak? Yeni kıyafetler üretilecek mi?

NASA’nın Gelecekteki Derin Uzay Roketi İçin Destek Artıyor!

NASA'nın çok tartışılan derin uzay roketi bütün aksiliklere ve eleştirilere rağmen destek almaya devam ediyor. İşte tüm detaylar!

NASA’nın İkiz Astronotlar Üzerindeki Çalışmaları Netleşiyor!

Uzayın insan bedenindeki etkilerini anlamak için ikiz astronotlar üzerinde çalışmalar yapan NASA, bu çalışmalar hakkında detay vermeye devam ediyor.
Dünyanın En Sıcak Yılı

NASA: 2016, Dünyanın En Sıcak Yılı Oldu!

NASA'dan, dünya ile ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Buna göre 2016 yılı, dünyanın en yüksek sıcaklığa ulaştığı yıl oldu! İşte detaylar!

Haber Tekno'yu Sosyal Medyada Takip Edin

3,858BeğenenlerBeğen
4TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et

Öne Çıkan Haberler