Xiaomi Mi 6 Özellikleri

Xiaomi Mi 6 resmi olarak duyuruldu. İşte yeni Xiaomi Mi 6 özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar!

Xiaomi Mi 6 Özellikleri

Xiaomi markası tarafından uzun süredir merakla beklenen ve birçok farklı sızıntıya konu olan yeni Xiaomi Mi 6 modeli kısa bir süre önce resmi olarak duyuruldu. Yeni Xiaomi Mi 6 özellikleri ve fiyatı ile hem yüksek performans hem de rekabetçi fiyat politikası geleneğini sürdürecekmiş gibi görünüyor. Dahası yeni Xiaomi Mi 6 tasarımı ile de birçok kesim tarafından beğenileri üzerine toplamış oldu.

Xiaomi Mi 6

Xiaomi Mi 6 özellikleri!

İlk olarak yeni Xiaomi Mi 6 teknik özellikleri ile ilgili temel bilgilere değinmek gerekirse, Xiaomi Mi 6 özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

5.15-inç büyüklüğünde ve Full HD – 1080p çözünürlüğünde ekran

Snapdragon 835 mobil yonga seti

6GB RAM

12MP çözünürlük sunan çift arka kamera

64GB ve 128GB dahili depolama alanı seçenekleri

3350mAh büyüklüğünde batarya

Xiaomi Mi 6

Yeni Mi 6 modelinde, Xiaomi markası da akıllı telefonlardan 3.5mm kulaklık girişini kaldıran isimler arasında yerini almış oldu. Mi 6 modelinden kaldırılan 3.5mm kulaklık girişi yerini hoparlör eklenmiş ve stereo ses çıkış deneyimine imkân sağlanmış.

Xiaomi Mi 6

Xiaomi Mi 6 tasarımı konu olduğunda, en çok dikkat çeken detay metal çerçevede 18 ayar altın tercih edilmesi olmuş durumda. Daha önce de Xiaomi markası, Mi Mix modelinin kamera çerçevesi için 18 ayar altın tercih etmişti. Nitekim bu anlayışını yeni model ile de devam ettiriyor. Bunlarla birlikte yeni model, suya ve toza karşı dayanıklılık konusunda da rakiplerinden geri kalmıyor.

Kamera tarafında ise yeni Mi 6, her biri 12MP çözünürlük sunan iki arka kameraya sahip. Bu sensörlerden geniş açıya sahip olan 12MP çözünürlüğündeki sensör için 4 eksenli OIS yani Optik Görüntü Sabitleme teknolojisi kullanılmış.

Xiaomi Mi 6

Parmak izi okuyucusu ise kullanılmaya devam eden home butonu aracılığı ile kullanılmaya devam ediyor. Xiaomi Mi 6 renk seçenekleri arasında ise en çok dikkat çeken Silver Edition ismi verilen model oldu. Üzerinde özenli bir çalışma gerçekleştirildiği hissi uyandıran bu gümüş renk seçeneği, Xiaomi tarafından Silver Edition isimlendirmesi ile satışa sunulacak.

Xiaomi Mi 6

Xiaomi Mi 6 fiyatı ve çıkış tarihi!

Son olarak değinmek gerekirse Xiaomi Mi 6 fiyatı 435 dolar, çıkış tarihi olarak ise 28 nisan belirlenmiş durumda.

Xiaomi Mi 6

1
2
3
4
5
Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik medya sektöründe çalışmış, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.