Libreoffice 5.3 Duyuruldu! İşte Libreoffice 5.3 ile Gelen Yeni Özellikler!

Açık kaynak olarak geliştirilen ve ofis uygulamaları sunan Libreoffice yazılımı, Libreoffice 5.3 sürümü ile güncellendi. İşte Libreoffice 5.3'ün özellikleri!

Libreoffice 5.3

The Document Foundation çatısı altındaki gelişim sürecine devam eden açık kaynak kodlu ofis yazılımı Libreoffice, yeni sürümü Libreoffice 5.3’e yükseltildi. Libreoffice 5.3 yenilikleri arasında, birçok dikkat çeken detay ve yeni destekler yer alıyor.

Libreoffice 5.3 özellikleri!

Öncelikle belirtmek gerekirse Libreoffice 5.3; Writer, Calc, Impress ve Muffin tarafında öne çıkan yenilikler sunuyor. Bilmeyenler için açıklamak gerekirse, bu uygulamaların Microsoft ve Apple tarafındaki karşılıkları şu şekilde:

Writer – Microsoft Word – Apple Pages

Calc – Microsoft Excel – Apple Numbers

Impress – Microsoft PowerPoint – Apple Keynote

Libreoffice 5.3

Yeni Libreoffice 5.3 ile birlikte ilk dikkat çeken yenilik, PDF dosyalarını düzenleme noktasında kendini gösteriyor. Bundan böyle PDF dosyalarına imza eklemek veya imzaları doğrulamak mümkün olacak.

Libreoffice 5.3 Writer ile birlikte, artık yazılı dökümanlar arasına tablolar da eklemek mümkün olacak. Önemli bir detay olan bu destek, 5.3 sürümü ile birlikte sunulmaya başladı.

Libreoffice 5.3 Calc sürümünde, özellikle stiller tarafında yenilikler mevcut. Bundan böyle kullanıcılar, Calc 5.3 sürümünde daha fazla stil kullanabilecekler.

Bunlara ek olarak Libreoffice 5.3 Impress ve Libreoffice 5.3 Muffin tarafında da ufak tefek yenilikler getirilmiş. Diğer uygulamalara kıyasla, dikkat çeken büyük yenilikler, söz konusu bu uygulamar tarafında kendini göstermiyor.

Son olarak belirtmek gerekirse ücretsiz olarak sunulan Libreoffice 5.3 aktif olarak tüm kullanıcılar için indirmeye sunulmuş durumda.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here