Instagram Son Görülme Kapatma Resimli Anlatım!

Instagram son görülme özelliğe kullanıma sunuldu. Hemen ardından birçok kullanıcı "Instagram son görülme nasıl kapatılır?" sorusunun cevabını aramaya başladı. İşte Haber Tekno'nun Instagram son görülme kapatma resimli anlatım rehberi!

Instagram Son Görülme Kapatma

Instagram son görülme özelliği yeni güncelleme ile birlikte Instagram özellikleri arasında yerini almış ve “Instagram son görülme var mı?” sorusu da yanıtlanmış oldu. Ancak birçok kullanıcı tarafından daha şimdiden Instagram son görülme kapatma yolları için sorular sorulmaya başladı. Instagram kullanıcıları tarafındaki büyük bir kesim, bu son görünme zamanı özelliğini kullanmak istemedikleri için rehber içeriklere yöneldi. Biz de Haber Tekno olarak “Instagram son görülme zamanı nasıl kapatılır?” sorusuna resimli anlatım sunan bir rehber içerik hazırladık. Bu içerik ile sadece birkaç adımda kolay bir şekilde Instagram son görünme zamanı özelliğini kapatmak mümkün!

Instagram son görülme zamanı kapatma

Facebook çatısı altına geçtikten sonra farklı özellikleri Instagram tarafında da sunmaya başlayan şirket, son olarak da Instagram kullanıcılarının en son giriş yaptıkları zamanı gösteren özelliği kullanıma sundu. Bu özelliği kullanmak istemeyen kullanıcılar, Instagram iOS ve Instagram Android uygulamaları üzerinden birkaç küçük adım ile bu özelliği kapatabilirler. Instagram son görülme zamanı kapatma işlemi için ilk olarak mobil taraftaki Instagram uygulamasına giriş yapmak gerekiyor. Sonrasında profil bölümüne geçiş yapılmalıdır. Profil bölümünün sağ üst köşesindeki ayarlar ikonuna geçiş yapıldıktan sonra, Ayarlar başlığı altındaki “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini kapalı hale getirmek gerekmektedir.

Böylelikle son görülme kapatma işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Elbette ki daha sonrasında bu özelliği geri açmak için aynı bölümü açık hale getirmek, özelliği kullanmaya devam edilmesine imkan sunacaktır.

Instagram Son Görülme Kapatma Resimli Anlatım

  1. Instagram mobil uygulamasına giriş
  2. Instagram profil bölümüne geçiş
  3. Sağ üstteki ayarlar simgesine tıklanması
  4. Listedeki “Ayarlar” başlığına ulaşılması
  5. “Hareket Durumunu Göster” seçeneğinin kapalı hale getirilmesi

Resimli anlatımdan farklı olarak tüm bu adımları sırası ile görmek isteyen okurlarımız için bu 5 adımlık süreci tek bir bakışta bu şekilde sunmak mümkün oluyor. Böylece “Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır?” sorusuna da pratik bir cevap verilebilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here