Mark Zuckerberg Küresel Girişimcilik Zirvesi’nde Neler Konuştu?

Mark Zuckerberg Küresel Girişimcilik Zirvesi'nde “Girişimcilik yalnızca şirket kurmak değil, aynı zamanda fark yaratmaktır.” sözleri ile dikkat çekti.

Küresel Girişimcilik Zirvesi (Global Entrepreneurial Summit) çerçevesinde USA Başkanı Barack Obama ile buluşan Mark Zuckerberg, yaptığı konuşma ile dikkat çekti. Giriş konuşmasında dünyanın insanların yaratıcılığı, enerjisi ve vizyonuna ihtiyaç duyduğunu söyleyen Facebook’un kurucusu Zuckerberg, dünyayı hep beraber çok daha iyi bir yere getirebileğimizi ve buna yürekten inandığını söyledi.

Ticaret, sosyal ağlar, iletişim ve fikirlerin paylaşımı sayesinde küresel birleşmenin gerçekleşeğine inandığını dile getiren Zuckerberg, bu yolda görev alan insanların endişeye düşmesinin son derece normal olduğunu da ekledi. Ancak bunun bir sorun olmadığını ve tüm bu insanlar bir köprü, bir birleştirici olduğunu ifade etti.

mark_zuckerberg

Mark Zuckerberg zirvede birçok panele katılmayı ihmal etmedi

Eventtus adlı mobil uygulamayı bulan ve geliştiren Mısırlı kurucu ortak Mai Medhat’ın paneline katılan Mark Zuckerberg, burada zaman geçirdi. Eventtus adlı bu uygulama, birçok aktiviteyi organize etmeye yardımcı oluyor. Habona Limited’in CEO’su olan Ruandalı kurucu ortak Jean Bosco Nzeyimana’yı da ziyaret eden Zuckerberg, bu firmanın çevre dostu yakıtlar ürettiğini gördü. Son oalrak da Laboratoria’nın kurucusu olan Perulu Mariana Costa Checa da bu listede yer aldı. Laboratoria adlı bu firma kadınların kariyer yapabilmesi adına birçok fırsat ve olanak sunuyor.

Mark Zuckerberg Obama’nın sorularını cevapladı

Girişimcilik zirvesi sırasında Barack Obama Zuckerberg’e Facebook’un dünyadanın dört bir yanındaki girişimciler için uygun bir platform yaratıp yaratmadığını sorduğunda 32 yaşındaki ünlü CEO’nun cevabı “Girişimcilik yalnızca şirket kurmak değil, aynı zamanda fark yaratmaktır.” oluyor.

mark-zuckerberg

Zuckerberg, Facebook’u ilk kurduğu zamanda amacının her insana sesini duyurma hakkı vermek ve toplumları bir araya getirmek olduğunu söylüyor. Uzun vadede bunun para getirecek bir şey olmadığını düşünse de insanları bir araya getirmenin ve toplumların birbirini tanımasının bu şekilde mümkün olacağını düşünen Zuckerberg, bir gün büyük firmaların güçlenmesi, gelişmesi ve bir araya gelerek fikirlerini paylaşabilmesini her zaman umut ettiğini de söylüyor. Bugüne kadarki süreçte bu anlamda girişimciler için bir olanak sağlamışsa da bundan gerçekten gurur duyacağını sözlerine ekliyor.

Facebook sayesinde dünyanın her bir köşesinde büyük bir fark yaratmış ve insanların gerçekten de bir araya gelmesini sağlamış olan 32 yaşındaki başarılı CEO Mark Zuckerberg, şimdiden amaçlarına ulaşıyor ve bizler de ona tüm hayatı boyunca başarılar diliyoruz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here