Google Play Store Uygulama Deneme Özelliği

Google tarafından ilk olarak Google I/O 2016 kapsamında duyurulan ve o günden bugüne kadar üzerinde çalışmalar gerçekleştirilmeye devam eden Google Play Store uygulamaları ve oyunları için “Şimdi Dene” özelliği, kullanılmaya başlandı. Yeni uygulama ve mobil oyun test etme işlemi ile birlikte, kullanıcılara indirme yapmadan önce deneme imkanı sunulacak.

Google Play Store’da uygulama ve oyun test etme dönemi başlıyor!

Google Play Store Uygulama Deneme Özelliği

Öncelikle kısa bir açıklama yapmak gerekirse bu özellik, Android kullanıcılarının Google Play Store üzerinden uygulama ve oyun indirmeden önce, bu uygulamaları kısa bir süreliğine test etmelerini sağlıyor. Böylece kullanıcılar, mobil oyunu veya uygulamayı satın alma kararını vermeden önce, test etme imkanı bulabiliyor. Bu özellik Google tarafından, Android Instant App” olarak ifade ediliyor.

Android Instant App

Elbette ki şu an için bu uygulama test etme özelliği, sadece belli bölgeler ve belli uygulamalarda için geçerli olacak. Ancak Google, uygulama geliştiricilerini bu özelliği kullanmaya başlamaları için uyarılarda bulunmaya başladı. Nitekim üzerinden 1 yıl geçmiş olmasına rağmen halen daha net bir şekilde uygulanmaya başlanmamış olan bu test etme sistemi, 2018 yılında birçok uygulama ve oyun için geçerli olmaya başlayacak gibi görünüyor.

Son olarak belirtmek gerekirse bu özelliği kullanabilmek için Android 5.0 ve üzeri bir sürüm çalıştıran Android mobil cihaza sahip olmak gerekiyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here