ZUK Markası Son Buluyor!

Lenovo çatısı altında kendine yer bulmuş olan akıllı telefon markası ZUK, gelen bilgilere göre çalışmalarına son veriyor!

ZUK

ZUK akıllı telefon markası, gelen son bilgilere göre çalışmalarına son vermeye hazırlanıyor. Yaklaşık iki yıl önce Lenovo çatısı altında pazarlanmaya başlayan ve fiyat-performans odaklı akıllı telefon modellerine ismini veren ZUK, yakın zaman içerisinde son bulacak.

Lenovo, ZUK markasına son veriyor!

Lenovo markasının akıllı telefon sektöründe Moto ve ZUK markaları ile varlığını güçlendirmesinden sonra, yakın bir zaman sonra yoluna sadece Moto markası ile birlikte devam edecek. Yapılan açıklamalara göre ZUK markasına son verilmesinin nedeni, finansal sebepler olarak gösteriyor.

ZUK

Her ne kadar özellikle Çin pazarında çok da kötü olmayan bir kullanıcı kitlesine erişmiş olsa da anlaşılan o ki Lenovo için finansal açıdan çok da beklentileri karşılamadı ve markayı güçlendirmek adına yapılacak çalışmalar, firma tarafından makul bulunmuyor.

Şu an için resmi olarak ne zaman kapandı bilgisi paylaşılacağı aktarılmış değil. Lakin, edinilen bilgilere göre markanın kapanmasına yönelik çalışmalar başlatılmış durumda.

 


Ayrıca bakınız:

 Galaxy S8 ve S8+ Türkiye Fiyatları!

 iPhone 8 Şemaları Sızdırıldı!

 Samsung’dan Galaxy S8 ve S8+ İçin Güncelleme!

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.