Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması Ne Zaman Başlıyor?

Zorunlu kış lastiği uygulaması için geri sayım başladı. Peki, zorunlu kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor ve zorunlu kış lastiği uygulaması cezası ne?

Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması

Zorunlu kış lastiği uygulaması için geri sayım başladı. Peki, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yürütülecek olan zorunlu kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor ve zorunlu kış lastiği uygulamasına karşın kış lastiği takmamanın cezası ne olacak?

Zorunlu kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor?

Zorunlu Kış Lastiği

Açıklanan bilgilere göre zorunlu kış lastiği uygulaması, 1 Aralık 2016 tarihinde resmi olarak uygulanmaya başlanmış olacak. 1 Nisan 2017 tarihine kadar devam edecek olan zorunlu kış lastiği uygulaması kapsamında kış lastiği takmayanlar için, cezai işlem başlatılacak.

Buna göre, zorunlu kış lastiği uygulaması kapsamında şehirlerarası ulaşımda yük ve yolcu taşıma araçlarının 1 Aralık 2016 ve 1 Nisan 2017 tarihleri arasında kar lastiği takmaması durumunda, 602 Lira ceza kesilecek.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.