İşte Zenfone 3 Özellikleri!

Zenfone 3 Özellikleri

Uzun süredir sızıntılara konu olan Asus Zenfone 3 en nihayetinde tanıtıldı. Computex 2016 ile görücüye çıkarttığı birden çok Zenfone 3 serisi ile Asus, mobil dünyaya önemli kartlarını sürüyor. Yeni Asus Zenfone 3 özellikleri ve fiyatı ile kullanıcıları etkilemeye hazırlanıyor.

Ayrıca Bakınız

iPhone 7, 4 Hoparlör ile Gelebilir!

Zenfone 3 tasarımı!

Asus’un yeni Android akıllı telefon modeli Zenfone 3, yekpare metal tasarım ile satış çıkıyor.

Zenfone 3 özellikleri!

Asus Zenfone 3 özellikleri ve teknik detayları arasında ise ilk dikkat çeken; 5.5inç büyüklüğündeki 1080p-Full HD Super IPS+ ekran oluyor. Öte yandan Zenfone 3 teknik özellikleri tarafında işlem gücü Snapdragon 625 ile sağlanırken, Adreno 506’da grafik birimi ile sağlanıyor.

Zenfone 3 özellikleri

Bunların dışında Zenfone 3 özellikleri arasında; 3GB RAM, microSD kart ile artırılabilir 64GB dahili depolama boyutu, Gorilla Glass 3 panel koruyucu cam, 16MP çözünürlüğe sahip arka ve 8MP çözünürlüğe sahip ön kamera yer alıyor.

Asus Zenfone 3 RAM noktasında 64GB depolama ile 4GB sunuyorken, 32GB depolama sunan modelde de 3GB RAM sunuyor.

USB Type-C, NFC, Cat.6 modem, 802.11ac Wi-Fi desteği ve tüm bu Zenfone 3 özelliklerine güç veren 3,000mAh değerinde batarya bulunuyor.

Zenfone 3 kamera detayları!

Yeni Asus Zenfone 3 arka kamera detaylarıiçin; Sony sensörü taşıyan çift led flaşlı, lazer otomatik odaklama sistemi, OIS-Optik Görüntü Sabitleyici- ve f/2.0 diyafram açıklığı bilgisi veriliyor.

Tüm bunlara ek olarak yeni Asus Zenfone 3 modelinin, parmak izi okuyucu sensör taşıdığını da belirtmek gerekiyor.

Zenfone 3 fiyatı!

Yeni Asus Zenfone 3 aralarında altın-gold-, mavi, siyah ve beyaz renk seçeneklerinin bulunduğu 4 farklı seçenek ile 249 Dolar fiyat etiketine sahip olacak.

 

>> Yeni Asus Zenfone 3 özellikleri ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.