Yurt Dışından Alınan Elektronik Cihazlara Ek Ücret Geliyor!

Yurt dışı gümrüksüz alışveriş limitinin değişiminden sonra, yurt dışından alınan elektronik cihazlara ek ücret uygulaması da başlatıldı! İşte detaylar!

Yurt dışı gümrüksüz alışveriş limiti ile ilgili yapılan değişikliğin akabinde, Resmi Gazete’de yayınlanmasıyla yurt dışından alınan elektronik cihazlara da ek ücret uygulaması başlatıldı.

Yurt dışından alınan telefon, tablet TV ve diğer elektroniklere ek ücret!

Yurt Dışından Alınan Elektronik Cihazlara Ek Ücret

Resmi Gazete kapsamından edinilen bilgilere göre, yurt dışından alınan elektronik cihazlar için getirilin ek ücretler şu şekilde:

  • Yurt dışından getirilen telefonlar için 20 euro
  • Yurt dışından getirilen tabletler için 10 euro
  • Yurt dışından getirilen 51-inç ve 148-inç arasındaki TV modelleri için 10 euro ile 80 euro
  • Müzik çalarlar için 7 euro
  • Ekranlı müzik çalarlar için 15 euro
  • Radyo sistemleri için 1 euro

Resmi Gazete’de yayınlanan bu yeni ek ücretler, yurt dışına çıkan ve yurda dönerken alınan elektronik cihazlar için yürürlüğü konacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.