youtube

YouTube, bilindiği üzere uzun zamandır siyah şeritli bir video oynatıcı tasarımı kullanlamı tercih ediyor. Şimdilerde ise son paylaşılan bir beta görseline bakarak Youtube’un, yıllardır kullanıcıların alışık olduğu siyah ve kırmızı renkli ara yüzünü değiştireceği söylemek mümkün hale geldi.

YouTube video player tasarımını değiştirebilir!

Söz konusu görselde yeni tasarımın, şeffaf bir yapı kazandığı anlaşılıyor. Bununla beraber kullanıcı deneyimini de arttıracak farklı değişikliklerde yapıldığı söylenenler arasında. Şeffaf bir yapı kazanmış bu yeni video player tasarımı, şu an kullanılan tasarım detaylarına göre nispeten daha temiz ve şık bir görüntü oluşturuyor olduğu söylenebilir. Blur efekti verilmiş düşme bölümü ile video izleme sürecindeki kullanıcı ilgisinin dağılmaması amaçlanmışa benziyor. Yeni YouTube tasarımı için özel bir isim kullanılıp kullanılmayacağı konusunda da şu an için bir bilgi mevcut değil.

Youtube’un bu yeni tasarımı ne zaman aktif bir şekilde kullanıma sunulacağı hakkında ise kesin bir bilgi bulunmamakta. Bununla beraber bu tasarıma geçiş yapıp yapmayacağı da kesin olarak bilinmiyor.

Ancak bu ve buna benzer bir değişimin geleceği konusunda, kesin bir adımın YouTube tarafından atılacağını kolaylıkla söylemek mümkün. Bu konuda yaşanacak yeni gelişmeleri Haber Tekno olarak sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here