YouTube Web Tarafına Dikey Video Desteği Geldi!

YouTube

YouTube dikey videoları desteklemeye başladı ve artık siyah boşluklar olmadan videolar izlenebilecek. Bu gelişme ile birlikte web sitesinde de telefonlar ile çekilen görüntülerin kullanıcı deneyimi, eskisine oranla çok daha iyi olacak. Lakin Google’ın attığı bu adım, akıllara farklı konuları da getiriyor.

YouTube’da dikey videolar siyah boşluklar olmadan izlenebilecek!

Google tarafından bir süre önce üzerinde çalışmalar yapıldığı belirtilen söz konusu bu özellik, en sonunda aktif kullanıma açılmış oldu. Videolar gelen olarak 16:9 formatında olsa da telefonlar ve tabletler ile dikey çekilen formatlar, standartların dışında kalıyordu. Mobil uygulama tarafında bu konuda hakkında bir güncelleme gelmişti. Şimdi de benzer güncelleme, web sitesi tarafına gelmiş oldu. Sadece dikey değil, farklı boyutlardaki videolara da destek gelmiş gibi görünüyor.

Yeni desteğin sunulması ile birlikte çeşitli sorunların da ortaya çıktığına ilişkin kullanıcı geri dönüşleri gelmeye başladı. Mevcut videoların çözünürlüklerinin düşürülmesi ve görüntü kalitesinden negatif etkilenme gibi eleştiriler mevcut. Anlaşılan o ki bu geçişte, çeşitli problemler de ortaya çıkacak. Şimdi ise Google’ın, kullanıcılardan gelen bu sorun bildirimlerine kısa sürede çözüm getirmesi bekleniyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here