YouTube VR Android Uygulaması

Google çatısı altında gelişim sürecine devam eden YouTube, yeni özellikler ile güncellenmeye devam ediyor. Son olarak da Google, Youtube VR Android uygulamasını, resmi olarak Google Play Store üzerinde yayınladı!

YouTube VR uygulaması yayınlandı!

Kısa bir süre önce HDR video desteği alan YouTube, şimdi de sanal gerçeklik yani VR için ayrı bir uygulama ile kullanım alanını genişletiyor ve VR için ayrı bir platformla yoluna devam ediyor.

YouTube VR Android Uygulaması

Bilindiği gibi daha önce Youtube, 360 derece çekilen videolar için destek sunmaya başlamıştı. Şimdi de bu 360 derece çekilen videolara, YouTube VR Android uygulaması ile destek sunulmaya başlandı.

Google Daydream View sanal gerçeklik kasıkı odaklı hazırlandığı tahmin edilen yeni YouTube VR Android uygulaması, 360 derece videolar için beraberinde getirdiği yeni arayüz ile kullanıcılara, daha iyi bir sanal gerçeklik deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Şu an için sadece Android uygulaması yayınlanan yeni YouTube VR uygulaması, iOS tarafında ne zaman varlık gösterecek, bilinmiyor. İlerleyen dönemlerde, iOS YouTube VR uygulaması ile ilgili çalışmaların netice vermesi tahmin ediliyor.

YouTube VR Android uygulamasını indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.youtube.vr

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here