YouTube iPhone X

iPhone X modeli ile iOS tarafında da 18:9 yani 2:1 oranına geçiş yapılmasından sonra uygulamaların problemleri kendini göstermeye devam ediyor. Bu süreçte YouTube uygulaması da iPhone X için yeni bir güncelleme yayınlandı. Lakin ortaya çıkan görüntü problemleri devam ediyor.

YouTube iPhone X uygulaması güncellendi!

Yeni YouTube güncellemesi ile birlikte açılan videolar, doğrudan çerçevesiz 18:9 ekran formatına uygun halde açıklamaya başladı. Ancak videoların bu formata uyum sağlamasından ötürü yapılan güncelleme, sadece videoya yakınlaştırma işleminin yapılmasından ibaret kalıyor. Bundan dolayı da videoların bir kısmında görüntü kaybı yaşanıyor.

Aynı problem Android tarafındaki 18:9 oranında sunulan ekranlara sahip akıllı telefon modelleri için de geçerliliğini koruyor. Nitekim başta YouTube videoları olmak üzere birçok görsel detay, çerçevesiz ekranlı akıllı telefonların 18:9 yani 2:1 oranında sorun yaşamaya devam edecek ve şu an için en azından görseller ve videolar konusunda herhangi bir çözüm bulunmuyor.

YouTube iPhone X
orijinal video
YouTube iPhone X
ekrana tamamlana video

İlerleyen dönemlerde diğer uygulamaların da hızlı bir şekilde iPhone X için güncelleme alması bekleniyor. Nitekim kısa bir süre önce Apple’ın geliştiricilere iPhone X güncellemesi konusundaki açıklama, bu süreci de hızlandırmış olacak. Daha önce de iPhone X Instagram görüntüleri tartışma oluşturmuştu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here