Youtube Uygulaması Artık İkinci Nesil Apple TV’ler ve Öncesi ile Çalışmayacak!

Google ın uzun süredir kar etmeye çalıştığı dev video platformu Youtube, bu doğrultuda en son API güncellemesi almıştı. Bu güncellemeden sonra, deyim yerindeyse eski cihazlar destek dışı kalmış oldu. Öyle ki ikinci nesil ve öncesi Apple TV ler ile Youtube, artık çalışmasına son verecek.

Bu güncelleme ayrıca eski Google TV, Sony ve Panasonic oynatıcılarını da etkiliyor. Diğer yandan iOS 6 ve öncesi sürümleri taşıyan Apple cihazlar da yine sınır dışında kalan cihazlardan olacak.

Benzer şekilde flash ve HTML5 desteği sunmayan akıllı TV ler de, destek dışı kalanlar listesinde yer alıyor. Hali hazırda yüklü olan Youtube uygulamaları ise güvenlik güncellemelerinden yoksun kalacağı için, bu alanda bir güvenlik açığının da oluşması muhtemel. Tavsiye edilen ise eğer Youtube uygulaması bulunan belirtilen cihazlardan kullanıyorsanız, güncellemeye giderek destek altına yeniden girmek gerektiği oluyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.