YouTube’un Ücretli Yorum Sistemi: Super Chat!

Google, video servisi YouTube yorumları için farklı bir yaklaşımda bulundu: Super Chat! İşte ücret karşılığı kullanılabilecek olan Super Chat detayları!

Super Chat

Dünyanın en popüler video servislerinden olan YouTube, canlı yayınlara yönelik hazırladığı yeni yorum sistemini duyurdu: Super Chat! Yeni Super Chat ile kullanıcılar, yorumlarını en iyi şekilde yayıncıya duyurabilecek.

YouTube’un Super Chat sistemi!

Super Chat
Super Chat

Canlı yayınların YouTube tarafında da yoğun olarak kullanılmaya başlaması, yorumların önemini daha da arttırmıştı. Lakin çok sayıda gelen ve hem yorum yapan hem de canlı yayını gerçekleştiren kesim tarafından rahatsızlık duyulan bu soruna, YouTube tarafından ücretli Super Chat sistemi ile çözüm bulunmuş gibi görünüyor.

Super Chat nedir?” sorusuna cevap vermek gerekirse, bundan böyle Super Chat sistemi ile ücret ödeyen kullanıcılar, kendi yorumlarını renkli bir çerçeve ve yayıncının yorum alanında kaybolmadan durmasını sağlayan bir sistem olarak açıklanıyor.

Yukarda kalma süresi ve yorum renginin ayarlanması gibi detaylar, Super Chat sistemi dahilinde ödenen ücrete göre değişiklik gösteriyor.

Şu an için belirli bölgelerde ve belirli yayıncılar ile kullanılmaya başlayan Super Chat sistemi, ocak ayı sonunda 20 ülkenin yayıncıları ve 40 ülkenin kullanıcılarına açılmış olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here