YouTube Sanal Makyaj Özelliği Kullanıma Başlandı

Google, YouTube'da sanal makyaj yapılmasına AR teknolojisi ile imkan sunmaya başladı.

YouTUbe Sanal makyaj

YouTube reklamları ile ilgili çalışmalarını sürdüren Google, AR teknolojisi ile kadınları sevindirecek bir hamle daha yaptı. AR yani artırılmış gerçeklik teknolojisi ile reklamlardaki makyaj malzemelerini sanal bir şekilde denemek mümkün hale geliyor.

Sanal makyaj ile satın almadan sizde nasıl duracağını görün!

Bu yaz kullanıma açılması beklenen yeni AR reklamları ile isteyen kullanıcılar, reklamlardaki ürünleri telefonlarının ön kameraları ile birlikte deneyimleyebilecek. Örneğin bir kullanıcının YouTube’da makyaj videosu izlediğini düşünelim. O sırada bir ruj reklamı yayınlandığında kullanıcı, kendi kamerasını açarak o rujun uygulandığında nasıl görüneceğini AR teknolojisi ile görebilecek.

Bu reklam biçimi ilk kullanacak olan marka ise MAC Cosmetics olacak. Ülkemizde de MAC Cosmetics’in faaliyette olduğu düşünüldüğünde, bu reklamların YouTube Türkiye kapsamında da kullanıcılara ulaştırılması kuvvetle muhtemel gibi görünüyor. Şu an için tam tarihler ile ilgili ise net bir bilgi mevcut değil.

YouTUbe Sanal makyaj

Google tarafından AR Beauty Try-On yani AR Güzellik Denemesi olarak tarif edilebilecek bu özellik, YouTuberlar için de gelirleri artıran bir hamle haline dönüşebilir. Sadece makyaj için değil, kıyafetler konusunda da benzer çalışlamar devam ettiğini de hatırlatmakta fayda var.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here