Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl Google, en popüler video servislerinden olan YouTube için ücretli abonelik sistemi YouTube Red’i kullanıma sunmuştu. Yeni gelen bilgilere göre ise, üzerinden geçen yaklaşık bir yıllık süre zarfına rağmen YouTube Red abone sayısı, beklentiler çok altında kalmış durumda.

YouTube Red abone sayısı!

Kaydedilen bilgilere göre, an itibariyle dünya genelinde YouTube Red abone sayısı, yaklaşık 1,5 milyon kişiye ulaşmış durumda. Lakin, söz konusu olan bu bir buçuk milyonluk YouTube Red abone sayısı, beklentiler çok çok altında kalmış durumda.

YouTube Red

9,99 dolar karşılığında edinilen YouTube Red aboneliği, reklamsız video ve müzik servislerinin yanı sıra, YouTube Red için özel olarak hazırlanan videolara erişim imkanı sağlıyordu. Öyle görünüyor ki söz konusu ve vaatler, mevcut YouTube kullanıcılarını YouTube Red servisine geçirmek için yeterli olmamış.

YouTube Red’in geleceği!

YouTube Red abone sayısının beklentilerin altında kalması, önümüzdeki yıllarda Google’ın YouTube Red serüvenini ne yönde değiştireceğine ilişkin merak uyandıran sorularda gündeme geliyor. 2017 yılı itibariyle ise Google, YouTube Red abonelik sistemi üzerinde değişimler sağlayabilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here