Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl Google, en popüler video servislerinden olan YouTube için ücretli abonelik sistemi YouTube Red’i kullanıma sunmuştu. Yeni gelen bilgilere göre ise, üzerinden geçen yaklaşık bir yıllık süre zarfına rağmen YouTube Red abone sayısı, beklentiler çok altında kalmış durumda.

YouTube Red abone sayısı!

Kaydedilen bilgilere göre, an itibariyle dünya genelinde YouTube Red abone sayısı, yaklaşık 1,5 milyon kişiye ulaşmış durumda. Lakin, söz konusu olan bu bir buçuk milyonluk YouTube Red abone sayısı, beklentiler çok çok altında kalmış durumda.

YouTube Red

9,99 dolar karşılığında edinilen YouTube Red aboneliği, reklamsız video ve müzik servislerinin yanı sıra, YouTube Red için özel olarak hazırlanan videolara erişim imkanı sağlıyordu. Öyle görünüyor ki söz konusu ve vaatler, mevcut YouTube kullanıcılarını YouTube Red servisine geçirmek için yeterli olmamış.

YouTube Red’in geleceği!

YouTube Red abone sayısının beklentilerin altında kalması, önümüzdeki yıllarda Google’ın YouTube Red serüvenini ne yönde değiştireceğine ilişkin merak uyandıran sorularda gündeme geliyor. 2017 yılı itibariyle ise Google, YouTube Red abonelik sistemi üzerinde değişimler sağlayabilir.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik medya sektöründe çalışmış, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.