YouTube Müzik Dinleme Uygulaması Üzerinde Çalışıyor!

YouTube, üzerinde çalıştığı yeni müzik uygulaması ile Spotify ve Apple Music servislerine rakip olmaya hazırlanıyor! İşte detaylar!

YouTube Müzik

Google çatısı altında gelişim sürecine devam eden YouTube, 2018 yılında farklı bir adım atmaya hazırlanıyor. Buna göre YouTube müzik uygulaması, Apple Music ve Spotify servislerine ciddi bir rakip olacak!

YouTube, Spotify ve Apple Music’e rakip olacak!

Bloomberg tarafından ortaya atılan bir iddiaya göre Google, YouTube tarafında ücretli bir müzik servisi üzerine çalışmalar gerçekleştiriyor. Aktarılan iddialara göre Mart 2018 tarihinde duyurulması planlanan söz konusu bu müzik servisi, doğrudan doğruya Spotify ve Apple Music karşısında rakip olacak.

YouTube Müzik

Şu an için sadece müzik dinleme servisi mi yoksa kliplerin de yer aldığı video destekli bir servis mi olacağı konusunda kesin bilgiler ortaya çıkmış değil. Lakin Google, YouTube’un vide tarafındaki büyük gücünü, müzik tarafına da aktarma konusunda kararlı gibi görünüyor.

Daha önce YouTube Red aboneliklerinin yüksek olmadığı konusunda bilgiler gündeme gelmişti. Nitekim YouTube kullanıcılarının ücretli aboneliklere sıcak bakmadığını söylemek mümkün. YouTube’un müzik servisi konusunda nasıl bir strateji takip edeceği de büyük bir merak konusu oluyor.

Genel olarak kullanıcıların eğilimi, YouTube video indirme işlemi veya doğrudan müzik kliplerini takip etmek üzerine kurulu gibi görünüyor. Yaşanan yeni gelişmeleri Google haberleri bölümünde aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here