YouTube Mobil Canlı Yayın Şartları Azaltılıyor!

YouTube mobil uygulamadan canlı yayın için gerekli şartları düşürüyor. İşte yeni YouTube mobil canlı yayın şartları ile ilgili detaylar!

YouTube Mobil Canlı Yayın

Masaüstü canlı yayın denildiği zaman ilk akla gelen sosyal medya kanallarından olan YouTube, kısa bir süre önce YouTube mobil canlı yayın özelliğini de duyurmuştu. Lakin Google çatısı altındaki YouTube, mobil uygulama aracılığı ile canlı yayın yapılabilmesi için bazı şartlar talep etmişti. Bugün itibariyle de bu şartlar, ciddi anlamda düşürülmüş oldu.

YouTube mobil canlı yayın yapma şartları düşürüldü!

Daha önce YouTube mobil canlı yayın özelliğinin kullanılabilmesi için kanal sahibinin en az 10 bin aboneye sahip olması gerekliliği şart koşuluyordu. Ancak diğer sosyal medya kanallarının canlı yayın sistemleri karşısında kullanım oranlarındaki düşük yüzdelerden kaynaklandığı düşünülen birtakım sebepler sonunda YouTube, mobil uygulaması üzerinden canlı yayın yapabilme şartını, bin aboneye indirmiş oldu.

YouTube mobil canlı yayın

Ayrıca Bakınız:

Bugün itibariyle geçerli olan YouTube’un bu mobil canlı yayın politika değişikliği sonrasında, canlı yayın kullanım oranlarında belirli düzeyde bir artış yaşanması bekleniyor. Bunların dışında Google, YouTube üzerinde yapılan değişiklik ile ilgili herhangi bir açıklama da yapmadan bu yeni sistemi politikaları sayfasında kullanıcılarına duyurmuş oldu.

Nitekim bu karar sonrasın ilerleyen dönemlerde bin abone şartının tamamen kalkıp kalkmayacağı ile ilgili de dedikodular kendini göstermiş oldu. Ancak net olarak abone sayısının daha fazla azaltılmayacağını söylemek, yanlış olmayacaktır.

Son olarak belirtmek gerekiyor ki Google, YouTube canlı yayın sistemini hem daha güvenli hem de bir o kadar yaygınlaşmış platformlar arasında yer almasını istiyor. Atılan adımların da bu yönde gerçekleştirmesi, canlı yayın sisteminin Google için önemli bir bölüm olduğunu yansıtıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here