YouTube HDR Video Desteği Kazandı!

En popüler video platformu Youtube HDR video özelliği ile yoluna devam edecek. İşte YouTube HDR video desteği ile ilgili detaylar!

YouTube HDR Video

Özellikle oyun konsollarının desteği ile iyiden iyiye popülerliğini artıran yeni HDR (High Dynamic Range) özelliği, Youtube tarafında da desteğini almış oldu.

Youtube HDR video desteği!

YouTube HDR Video

Dünyanın en büyük video sosyal medya platformlarından olan Youtube, Google’ın çatısı altından gelişim sürecine devam ediyor. Şimdi de Youtube HDR video yani Yüksek Dinamik Aralığı video desteği ile yoluna devam etmeye başladı.

2016’nın öne çıkan teknolojilerinden olan HDR, hiç şüphe yok ki 2017 yılının da en çok konuşulan kayıt ve görüntüleme teknolojileri arasında yer alacak. Son olarak belirtmek gerekirse Youtube HDR video desteği, teknolojinin gereği olarak sadece HDR destekli paneller ile görüntülenebiliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.