Haber Tekno Sosyal Medya

Youtube Go Nedir ve Youtube Go Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Youtube Go

Mobil Uygulama

Youtube Go Nedir ve Youtube Go Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Youtube GO ülkemizde de kullanıma sunuldu. Peki, Youtube GO nedir ve Youtube GO nasıl kullanılır? İşte internetsiz video izleme imkanı sunan Youtube GO hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar!

Youtube GO Türkiye 🇹🇷 için de kullanıma açıldı. Peki, YouTube GO nedir ve nasıl kullanılır? Bu haberimizde YouTube GO hakkında tüm detayları açıklıyor olacağız.

YouTube GO nedir?

YouTube GO, Google tarafından normal YouTube mobil uygulamasının sadeleştirilmiş sürümü olarak tanımlanabilir.

Bu uygulamanın getirdiği en büyük farklılık ise, videoların akıllı telefonlar üzerinden indirebiliyor olmasıdır.

Hafifletilmiş sürüm olduğundan dolayı hem de az yer kaplıyor hem daha sorunsuz çalışıyor hem de daha önce ifade edildiği gibi videoların indirilmesine imkan sağlıyor.

Daha çok donanım tarafında alt seviyelerde kalan ve internet kullanımında sorun yaşayan kullanıcılar içi hazırlanan bu uygulama, en sonunda ülkemizde de geçerliliğini göstermeye başlamış oldu.

Eğer sadece belirli noktalarda internet bağlantı imkanı bulabiliyorsanız, siz de bu uygulama ile daha sonra izlenmek istenen videoları, söz konusu mobil cihazınıza indirebilir ve daha sonrasında internet olmasa dahi istediğiniz noktada videoları izleyebilirsiniz.

Youtube Go

“Youtube GO ne işe yarar?” diye merak ediyorsanız, bu soruya daha önce de belirtildiği gibi klasik versiyondan farklı olarak videoların Android akıllı telefonlara indirilmesine imkan sunması şeklinde cevap verilebilir.

Herhangi bir ek yazılım kullanmadan, indirme işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Bir süre önce okurlarımız tarafından sık sık “Youtube GO ne zaman gelecek?” soruları gelmekte idi. Nitekim kısa bir süre önce Google tarafından Türkiye kullanımı da resmi olarak başlatılmış oldu ve bu sorunun cevabı da resmi ağızdan cevap buldu.

Youtube GO nasıl indirilir?

Resmi uygulamanın yayınlanması ile birlikte YouTube GO APK arayışları da sona erdi ve doğrudan doğruya Google Play Store üzerinden bu uygulamayı indirmek mümkün hale geldi. İndirme linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.youtube.mango&hl=tr

Google’ın resmi olarak bu uygulamayı yayınlaması ile birlikte, resmi yollardan bu uygulamaya erişim başladı ve APK tarafında oluşabilecek sorunların da önüne geçilmiş oldu.

YouTube GO nasıl kullanılır?

Google’ın Android kullanıcıları için hazırladığı ve ülkemizde de kullanıma açtığı bu yeni uygulamasını kullanmak ise oldukça basit tutulmuş. Klasik uygulama ile birçok yönden benzerlik gösteriyor ve nispeten daha kullanışlı olduğu söylenebilir.

Youtube Go

Uygulamanın indirilmesi ve yüklenmesinden sonra, istenilen herhangi bir video kolaylıkla indirilebilir. İndirilmek istenen videonun üstüne tıklandığı zaman, hangi kalitede indirilmek istendiğini soran bir ekran ile karşılaşılıyor. Bu ekran üzerindeki seçenekler ise şöyle:

 • Temel kalite ile indir
 • Standart kalite ile indir
 • Yüksek kalite ile indir

Bu seçeneklerin ne kadar boyuta sahip olacağı konusunda da detaylı bilgiler sunuluyor. İsteyen kullanıcılar, akıllı telefonlarına takılı olan microSD hafıza kartına da videoları indirebilir.

Dolayısıyla dahili depolama alanının az olması da indirmenin gerçekleştirilmesi için bir engel teşkil etmiyor olacak.

Videolar indirildikten sonra, uygulamanın alt bölümünde kütüphane benzeri bölümden görüntüleme yapmak mümkün. Ayrı bu uygulama ile indirilen videoları paylaşmakta mümkün. WhatsApp veya mail gibi yöntemler ile indirilen videoları başkalarına da göndermek mümkün.

Oldukça kolay bir kullanım sunan Google’ın bu yeni Youtube GO özellikleri ise şu şekilde sıralanıyor:

 • İnternet olmadığı ortamlarda Youtube videolarını seyretmek
 • Mobil internet tasarrufu sağlamak
 • Videoların farklı cihazlarda da izlenmesine imkan sunmak
 • Depolama alanı az olan telefonlar için düşük uygulama boyutu
 • Sabit veya mobil internetin kullanılamadığı durumlarda önceden video hazırlanması
 • Kullanıcıların uzun videoları indirmesi ile reklamsız bir şekilde video izleyebilmesi

Tahmin edilebileceği üzere bu yeni uygulama, çevrimdışı video imkanı amacı ile Google tarafından hazırlanmış bir uygulama profiline sahip. Wi-Fi üzerinden indirilen videolar, mobil durumlarda ve seyahatlerde de kolaylıkla izlenebilecek.

Ayrıca mobil uygulamada reklam engellenme imkanı olmaması düşünüldüğünde, kullanıcılar reklamsız video izlemek için de internet olmasına karşın videoları download ederek izlemeyi tercih edebilecekler.

Daha önce de Haber Tekno olarak YouTube video indirme işlemi ile tüm cihazlardan video indirme işleminin nasıl yapılacağını açıklamıştık.

YouTube GO’yu neden kullanmanız gerekiyor?

Yeni uygulamayı kullanmaya başlamanız için belli başlı seçenekler bulunuyor. Bu seçeneklerden herhangi biri sizin için önemli ise, siz de YouTube GO’yu kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Wi-Fi olduğu yerlerde video indirilebilir ve yolculuk sırasında izlenebilir
 • Telefona indirilen videolar başka cihazlara kolay bir şekilde aktarılabilir
 • microSD kart üstüne video indirilerek, internet bağlantısı olmayan cihazlarda izlenebilir
 • Uzun videolarda reklamsız izleme imkanı bulunabilir
 • Uygulama boyutundan tasarruf edilebilir

Şu an için Google, YouTube GO iOS uygulamasını yayınlamış değil. İlerleyen zamanlarda Google tarafıdan bu konuda bir atılım yapılıp yapılmayacağı konusunda bir bilgi mevcut değil.

Ancak ilerleyen dönemlerde YouTube GO App Store üzerinde de kendini gösterebilir. Youtube haberleri bölümümüz kapsamında yeni gelen bilgileri aktarmaya devam edeceğiz. Ek olarak belirtmek gerekirse kısa bir süre önce de Google internet hız testi de kullanıma sunulmuştu.

Anlaşılan o ki Google’ın söz konusu olan bu “GO” yaklaşımı, diğer tüm servisler için de kısa sürede geçerlilik sunmaya başlayacak. Özellikle de Android Oreo GO Edition sürümü ile birlikte bu konuda ciddi olduğunu gösteren firma, önümüzdeki günlerde yeni uygulamaları sunmaya devam edecektir.

Bu süreçte tüm yeni bilgileri, güncel ve detaylı bir şekilde aktarmaya devam ediyor olacağız.

Son olarak Google’ın bu yeni uygulaması YouTube Go App’in Türkiye’de de kullanıma sunması ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Siz de bu uygulamayı aktif olarak kullanmayı düşünüyor musunuz?

Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz. Ek olarak bu habere puan da verebilirsiniz.

2 Yorum

2 Comments

 1. Haber Tekno Okuru

  2 Şubat 2018 at 16:56

  youtube go tam olmuş. evde indir heryerde izle

 2. Haber Tekno Okuru

  2 Şubat 2018 at 16:59

  youtube go video indirme sitelerini etkiler heralde. reklamsız video izlemek için kendi kendilerine yöntem bulmuşlar 😀

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Uygulama

Üste çık