YouTube Mobil reklam

YouTube’un reklam biçimleri arasında yer alan geçilemeyen reklamlar ile ilgili çalışmalar artırıldı. Son olarak da yapılan açıklamaya göre belirli yayıncılar ile birlikte kullanılabilen geçilemeyen reklamlar, daha fazla YouTuber ile birlikte kullanılmaya devam edecek. Nitekim 5 saniye sonra geçilebilen reklamların popüler olmasına karşın Google’ın daha fazla gelir getiren geçilemez biçime daha fazla önem vermeye başladığını söylemek mümkün.

Geçilemeyen reklamlar hem yayıncılara hem de Google’a daha fazla kazandıracak!

Her ne kadar izleyiciler için çok da iyi bir deneyim sunmuyor olsa da söz konusu bu reklam biçimi Google’a daha fazla gelir getirecek. Aynı zamanda bu kapsamda reklamları gösterilen YouTuber gelirleri de dafa fazla artış gösterecek. YouTube Premium tarafında beklenen ilgi ve üye sayısı yakalayamayan Google, anlaşılan o ki ücretsiz servisinin reklamlarını artırmanın üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

YouTube Skip Ad

Bu süreçte 30 saniyelik reklamların video başlarında ve video aralarında kendini gösterdiğini söylemek gerekiyor. Kimi zaman da 1 dakikanın üzerinde geçilmeyen örnekler ile karşılaşmak mümkün oluyor. Bu durumda izleyiciler genelde AdBlock yani reklam engelleme servislerini tercih ederken, videoyu terk etmeyi ya da sayfayı yenileme yoluna gidiyor. Daha önce de ifade edildiği üzere kullanıcı deneyimi için kötü bir adım olarak değerlendirilen uzun süreli reklam sisteminin, uzun vadede nasıl bir etki oluşturacağı da merak konusu haline gelmiş durumda.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here