YouTube

Google’ın çatısı altındaki YouTube, yeni özellikler ve geliştirmelerle yoluna devam ediyor. Son olarak da çalınan videolar ile ilgili yapılan bir iyileştirme ile ilgili bilgiler ortaya çıktı.

Buna göre YouTube, videosu çalınan ve yeniden platform içinde yayınlanan yayıncılara ve YouTuberlara, bu konuda bildirim göndermeye başlayacak.

YouTube Copyright Match Tool ile video çalınmasının önüne geçilmeye çalışılacak!

Google’ın geliştirdiği yeni araç, YouTube Copyright Match Tool ismi ile tanımlanıyor. Aktarılan bilgilere göre artık yayıncıların yükledikleri videolar, yükleme sırasında daha iyi bir şekilde taranıyor olacak ve makine öğrenme teknoloji ile birlikte detaylı analiz edilecek.

Aslında bu uygulama, uzun süredir gerçekleştirilen bir durumdu. Lakin şu an, bildirim sistemi ve tarama sistemi daha da geliştirilmiş gibi görünüyor.

YouTube Çalınan Videolar

Bunlara ek olarak ne aktarılan detayların satır başlarında, yayıncılara bildirim gitmesi için videonun tamamının çalınıp yeniden yüklenmiş olması gerekiyor. Yani herhangi biri ya da kurum, sizin videonuzun tamamını değil de belirli bir bölümünü alıp kendi videosunda kullandığında, böyle bir bildirim sistem işlemiyor olacak.

Şu an için videoların analizleri çok daha fazla işlem gücü ve detaylı analiz gerektiğinden, anlaşılan o ki henüz daha sadece videonun tamamı için bir bildirim sistemi kullanılıyor olacak. Hiç kuşkusuz gelişen yapay zeka teknolojileri ile birlikte bu konuda da ilerleyen yıllarda önemli adımlar atılıyor olacaktır.

En azından şu an için çalınan videolara bildirim gelmesi, yayıncılar ve YouTuberlar için önemli bir artı özellik olarak kendini gösteriyor olacaktır. Bu kondaki yeni gelişmelere de haberlerimiz kapsamında yer vermeye devam edeceğiz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here