YouTube 4K Canlı Yayın Desteği Kazandı!

YouTube canlı yayın tarafında önemli bir adım atıldı. Bundan sonra YouTube 4K canlı yayın desteği sunulmaya başlanacak. İşte detaylar!

YouTube 4K Canlı Yayın

En popüler video paylaşma sosyal medya platformu Youtube, canlı yayın sistemini geliştirmeye devam ediyor. Son olarak Google, Youtube 4K canlı yayın desteğini kullanıma sundu.

Youtube 4K canlı yayın desteği kullanıma sunuldu!

YouTube 4K Canlı Yayın

4K çözünürlüğün iyiden iyiye standart haline gelmeye başlaması, internet dünyasına da yön veriyor. Youtube’da daha fazla bekletmeden, yoğun olaraka kullanılan canlı yayın sistemine, 4K canlı yayın imkanını da eklemiş oldu.

An itibariyle canlı yayın yapmak isteyen tüm kullanıcılar, 4K görüntü alarak canlı yayınlarını 4K çözünürlükte sunabilir.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.