Haber Tekno Sosyal Medya

Yerli Otomobil Elektrikli Motora Sahip Olacak!

Tesla Model S

Otomobil

Yerli Otomobil Elektrikli Motora Sahip Olacak!

Yerli otomobil ile ilgili detaylar elde edilmeye devam ediyor. Son olarak da İnan Kıraç yerli otomobilin elektrikli olacağını açıkladı!

Yerli otomobil ile ilgili Kıraça Holding’den İnan Kıraç, önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre yerli otomobil elektrikli motora sahip olacak.

Geride bıraktığımız dönemlerde Anadolu Grubu, BMC Grubu, Kıraça Holding, Turkcell Grubu ve Zorlu Holding tarafından yerli otomobil projesinin gerçekleştirileceği açıklanmıştı. Lakin doğrudan ortaya çıkacak olan otomobil ile ilgili bilgiler gündeme gelmemişti. Şimdi ise Kıraça Holding’den İnan Kıraç, yerli otomobil detaylarına istinaden önemli bir başlığa cevap vermiş oldu.

İnan Kıraç

İnan Kıraç

Yerli otomobil elektrikli olacak!

İnan Kıraç tarafından yapılan açıklamalara göre yerli otomobil, içten yanmalı benzin veya dizel yakıt temelli olmayacak. Elektrikli motora sahip olacak yerli otomobilin nerede üretileceği ve hangi model sınıfında yer alacağı gibi merak edilen detayların, şu an için belirlenmediği vurgulandı.

Bunların dışında Tesla Motors’un dâhi kâr edemediğini iddia eden Kıraç, dünya genelinde yıllık olarak yaklaşık 92 milyon otomobil üretildiğini ve bazı görüşlere göre önümüzdeki 5 yıl içerisinde otomotiv şirketleri arasında ciddi bir satın alma süreçleri kendini gösterecek.

Tesla Roadster

Tesla Roadster

En azından şu an için yerli otomobili üretecek 5 önemli isimden olan Kıraça Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç’ın açıklaması, elektrikli otomobil olacağını doğrulamış oldu.

Haberi Okumaya Devam Et
Reklam
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Otomobil

En Son Haberler

Fortnite Android
Nokia X6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia X6 Özellikleri & Çentikli Ekranlı Nokia X6 Duyuruldu

Yazar: 17 Mayıs 2018
Honor 10

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Honor 10 Özellikleri, Fiyatı ve Honor 10 Karşılaştırmaları!

Yazar: 17 Mayıs 2018
OnePlus 6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

OnePlus 6 Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi ve OnePlus 6 Karşılaştırma

Yazar: 16 Mayıs 2018
Android P iOS 11 iPhone X

Popüler Haberler

Üste çık