Yenilenen Apple Lightning Dock Ünitesi Satışa Sunuldu!

Apple’ ın ilk iPhone modeli ile kutu içerisinde sunduğu Dock ünitesi, günümüze kadar oldukça popüler bir Apple aksesuarı olarak harici satışlarına deva etti. Lightning portuyla beraber daha önce yenilenen Dock, Apple tarafından iPhone 6 ve iPhone 6 Plus uyumluluğu arttırılmış şekilde, resmi olarak gün itibariyle yeniden satışa sunuldu.

Yenilenen Lightning Dock Ünitesi Satışa Sunuldu! - habertekno.com - habertekno - teknohaber - apple haberleri - teknoloji haberleri - en son haberler eren ertem - ernertm (3)

Yeni Lightning Dock ünitesinin öne çıkan özelliği ise, bağlantı noktasında yapılan ekleme ile artık iPhone modellerini gerek resmi Apple kılıfları ile gerekse de üçüncü taraf kılıflarla kullanmak mümkün hale getirilmiş.

Her ne kadar iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için tasarlandığı vurgulansa da yeni Lightning Dock, iPad modelleriyle de kullanılabiliyor. Ancak iPad Air ve iPad Air 2 modellerinin ünite üzerinde duruşunun sabitlenmesi gerekiyor. Zira herhangi bir harekette ünite devrilebiliyor.

Yenilenen Lightning Dock Ünitesi Satışa Sunuldu! - habertekno.com - habertekno - teknohaber - apple haberleri - teknoloji haberleri - en son haberler eren ertem - ernertm (1)

Teknik olarak Lightning Dock, tüm Lightning portlu Apple ürünleriyle kullanılabiliyor. Diğer yandan ünitenin arkasında yer alan 3.5 mm kulaklık girişiyle de şarj sırasında kulaklık ile cihazı kullanmak mümkün.

Yenilenen Lightning Dock Ünitesi Satışa Sunuldu! - habertekno.com - habertekno - teknohaber - apple haberleri - teknoloji haberleri - en son haberler eren ertem - ernertm (2)

Ülkemiz Apple mağazalarında da satışa sunulan Lightning Dock, 139 TL fiyat etiketiyle temin edilebiliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.