Xiaomi Mi A1

Çin’in en büyük teknoloji firmalarından olan Xiaomi, yeni akıllı telefon modeli Xiaomi Mi A1 modeli ile birlikte, Android One platformuna resmi olarak adım atmış oldu. Yeni Xiaomi Mi A1 özellikleri, diğer Android One platformunda yer alan akıllı telefon modellerine kıyasla, kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanacak gibi görünüyor.

Xiaomi Mi A1 özellikleri ile dikkat çekiyor!

Xiaomi Mi A1

Xiaomi tarafından yapıldı, Google tarafından güçlendirildi.” sloganı ile lanse edilen yeni Mi A1, belirtildiği gibi Xiaomi’nin ilk Android One projesi oldu. Teknik özellikler ile başlamak gerekirse yeni model; 5.5-inç büyüklüğünde ve Full HD yani 1080p çözünürlüğünde ekran, Qualcomm’un Snapdragon 625 mobil yonga seti, 64 GB dahili depolama ile 4 GB RAM ve 3080mAh kapasitesinde dahili batarya olarak sıralanıyor.

Xiaomi Mi A1

Metal alaşımdan oluşan yekpare bir kasa tasarımına sahip olan Mi A1, rakiplerinden çift arka kamerası ile ayrılmayı başarıyor. Xiaomi Mi A1 modelinin, çift arka kamerası bulunuyor ve bu kameraların her ikisi de 12 MP çözünürlüğüne sahip.

Xiaomi Mi A1

iPhone 7 Plus modeli ile benzer bir tasarım anlayışı sunan arka kamera tasarımında, çift kameranın da bokeh yani arka planı bulanıklaştırma etkisi için kullanıldığını söylemek mümkün. Parmak izi okuyucu özelliği ile güçlendirilen model, tamamıyla saf Android deneyimi sunuyor olsa da Xiaomi, MIUI arayüzü kapsamında hazırladığı kamera uygulamasını, Mi A1 modelinde de kullanmayı tercih etmiş.

Xiaomi Mi A1

Ek bir özelleştirme olarak ortaya çıkan bu yazılım ile beraber, tepe model çift kameralı akıllı telefonların bokeh özelliği ile rekabeti güçlendiren bir strateji izlenmiş gibi görünüyor. Zira Xiaomi, A1 modeli ile beraber doğrudan doğruya OnePlus 5 ve iPhone 7 Plus Portre Modu özelliğini rakip almış.

Xiaomi Mi A1 fiyatı ve çıkış tarihi!

Xiaomi Mi A1

Son olarak belirtmek gerekirse Android One programını canlandırmaya aday olmaya hazırlanan yeni Xiaomi Mi A1 fiyatı, 234 dolar-197 avro olarak belirlenmiş durumda. Avrupa’da da satışları yapılacak olan model, 12 eylül tarihinde raflarda yer almaya başlayacak.

Xiaomi Mi A1

Şu an için satışı yapılacağı listede, ülkemizin yer almadığını da eklemek gerekiyor. İlerleyen dönemlerde nasıl bir yol izleneceğine ilişkin ise net bir bilgi mevcut değil. Lakin ülkemizde de kısa süre içerisinde paralel ithalat yolu ile raflarda yer etmeye başlayacağını söylemek, yanlış olayacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here