Yeni Windows 10 Güncellemesi

Windows 10. yılı güncellemeleri ile kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamayı amaç ediniyor. 2 Ağustos itibari ile yeni bir sürüme yükselecek olan Windows, eski sürümünde bulunan özelliklere ek gelen özellikleri işletim sistemi ile birleştirecek. Eğer Windows 10 kullanıyor iseniz güncellemenin ücretsiz olduğunu bilmenizde fayda var.

Sürekli tasarım ve çizim yapan kullanıcıları sevindiren bir güncelleme geliyor. Windows Ink özelliği bilgisayar ve tabletlerde kullanılabilecek.  Kullanıcılar dokunmatik ekran üzerinde elektronik bir kalem yardımı ile çizim yapabilecekler.

Windows’un 10. Yılı Güncellemeleri

Microsoft Edge eklentileri artık kullanılabilecek. Kullanıcıların merakla beklediği bu eklentiler ile ayrıca batarya ömrü de geliştirilecek. %70 oranında bir iyileştirme söz konusu iken Windows artık rakip tanımayacak.

Cortana yenilikleri şu an için Türkiye’de bulunmuyor. Ancak geliştirme Cortana’yı Outlook hesabı ile entegre etmeyi içeriyor. Günlük yapılan aktiviteleri takip etme oranı ise büyük ölçüde artıyor. İleride Türkiye’de kullanılmaya başlandığı anda bu geliştirmelerden yararlanabileceğiz. Kişiselleştirme adına yenilikler yapan Windows artık kullanıcıların daha kapsamlı olarak kullanım süreci görmelerine olanak sağlıyor. Normal görünümden sıkılmış olan kullanıcılar için ise Karanlık Tema özelliğini getiriyor. Duvar kâğıdı seçeneklerinin artması ve de uygulamalardan gelen bildirimlerin daha kapsamlı hale gelmesi de yine güncellemelerin özellikleri arasında.

Artık güncelleme ile birlikte Windows saat ve bölge ayarını otomatik hale getiriyor. Yani saati ve bölgeyi manuel olarak seçim şansınız da bulunmakla birlikte daha kolay bir kullanımı da sizlere sağlıyor. Biyometrik Güvenlik sağlayan bu uygulama ile birlikte artık parmak izi ve yüz tanıma özellikleri bilgisayarınıza tanımlanmış oluyor. Cihazlarınıza daha kolay erişim sağlamanızı sağlayacak olan bu özellik ile hem güvenliğiniz hem de kullanış kolaylığınız sizlere büyük artılar sağlıyor.

Windows 10 yıl güncellemesi ile artık Windows mağazası Xbox One ile uyumlu hale geliyor.  MSN hava durumu, Cortana gibi pek çok uygulamayı artık Xbox One aracılığı ile kullanabileceksiniz. Bilgisayarımı koru özelliği ile yeni bir güncelleme getiren Windows artık telefonunuzdan ya da başka bir bilgisayardan kendi bilgisayarınızdaki bilgilerinize kolaylıkla ulaşımı ve istenmeyen verilerin de kolaylıklar engellenmesini sağlayacak. Skype yaygın olarak kullanılan bir sosyal platform. Haberleşme alanında bize yarar sağlayan ve sık bir şekilde kullanılan bu uygulama artık Windows 10 işletim sistemi ile bütünleşmiş olacak.

Windows 10 yeni güncellemesi ile birlikte artık telefonlar bilgisayardan da kontrol edilebilecekler. Bu durumda kolaylık üstüne kolaylık sağlayan Windows kullanıcılarını sevindirecek.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here