Haber Tekno Sosyal Medya

Yeni Windows 10 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler!

Yeni Windows 10 Güncellemesi

Güncelleme

Yeni Windows 10 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler!

2 Ağustos itibari ile yeni bir sürüme yükselecek olan Windows 10, kullanıcılarına güzel haberi verdi. İşte Windows’un 10.yılı güncellemeleri ve detayları!

Windows 10. yılı güncellemeleri ile kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamayı amaç ediniyor. 2 Ağustos itibari ile yeni bir sürüme yükselecek olan Windows, eski sürümünde bulunan özelliklere ek gelen özellikleri işletim sistemi ile birleştirecek.

Windows Yeni Güncellemesi Paralı Değil!

Eğer Windows 10 kullanıyor iseniz güncellemenin ücretsiz olduğunu bilmenizde fayda var.

Windows Ink Nedir?

Sürekli tasarım ve çizim yapan kullanıcıları sevindiren bir güncelleme geliyor. Windows Ink özelliği bilgisayar ve tabletlerde kullanılabilecek.  Kullanıcılar dokunmatik ekran üzerinde elektronik bir kalem yardımı ile çizim yapabilecekler.

Windows’un 10. Yılı GüncellemeleriMicrosoft Edge Eklentileri Nelerdir?

Microsoft Edge eklentileri artık kullanılabilecek. Kullanıcıların merakla beklediği bu eklentiler ile ayrıca batarya ömrü de geliştirilecek. %70 oranında bir iyileştirme söz konusu iken Windows artık rakip tanımayacak.

Cortana Geliştirmeleri!

Cortana yenilikleri şuan için Türkiye’de bulunmuyor. Ancak geliştirme Cortana’yı Outlook hesabı ile entegre etmeyi içeriyor. Günlük yapılan aktiviteleri takip etme oranı ise büyük ölçüde artıyor. İleride Türkiye’de kullanılmaya başlandığı anda bu geliştirmelerden yararlanabileceğiz.

Karanlık Tema Özelliği ve Arayüz Güncellemeleri!

Kişiselleştirme adına yenilikler yapan Windows artık kullanıcıların daha kapsamlı olarak kullanım süreci görmelerine olanak sağlıyor. Normal görünümden sıkılmış olan kullanıcılar için ise Karanlık Tema özelliğini getiriyor. Duvar kâğıdı seçeneklerinin artması ve de uygulamalardan gelen bildirimlerin daha kapsamlı hale gelmesi de yine güncellemelerin özellikleri arasında.

Windows’un 10. Yılı GüncellemeleriZaman Ayarı Otomatik Olacak!

Artık güncelleme ile birlikte Windows saat ve bölge ayarını otomatik hale getiriyor. Yani saati ve bölgeyi manuel olarak seçim şansınız da bulunmakla birlikte daha kolay bir kullanımı da sizlere sağlıyor.

Windows Hello ile Güvenliğinizi Sağlayın!

Biyometrik Güvenlik sağlayan bu uygulama ile birlikte artık parmak izi ve yüz tanıma özellikleri bilgisayarınıza tanımlanmış oluyor. Cihazlarınıza daha kolay erişim sağlamanızı sağlayacak olan bu özellik ile hem güvenliğiniz hem de kullanış kolaylığınız sizlere büyük artılar sağlıyor.

Xbox One ile Uygulamalara Erişin!

Windows 10 yıl güncellemesi ile artık Windows mağazası Xbox One ile uyumlu hale geliyor.  MSN hava durumu, Cortana gibi pek çok uygulamayı artık Xbox One aracılığı ile kullanabileceksiniz.

windows 10. yılı güncellemeleriBilgisayarınızı Koruyun!

Bilgisayarımı koru özelliği ile yeni bir güncelleme getiren Windows artık telefonunuzdan ya da başka bir bilgisayardan kendi bilgisayarınızdaki bilgilerinize kolaylıkla ulaşımı ve istenmeyen verilerin de kolaylıklar engellenmesini sağlayacak.

Windows 10’da Skype kullanımı!

Skype yaygın olarak kullanılan bir sosyal platform. Haberleşme alanında bize yarar sağlayan ve sık bir şekilde kullanılan bu uygulama artık Windows 10 işletim sistemi ile bütünleşmiş olacak.

windows'un 10.yılı güncellemeleriWindows 10 ile Birlikte Telefonlarınızı Kontrol Edin!

Windows 10 yeni güncellemesi ile birlikte artık telefonlar bilgisayardan da kontrol edilebilecekler. Bu durumda kolaylık üstüne kolaylık sağlayan Windows kullanıcılarını sevindirecek.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Güncelleme

Üste çık