Yeni Tehlike: Dance Of The Hillary Virüsü!(Hillary’nin Dansı Virüsü)

Sosyal medyada yayıldığı söylenen Dance Of The Hillary virüsü ile ilgili uyarı yapıldı. Peki, Dance Of The Hillary virüsü nedir? İşte detaylar!

Dance Of The Hillary Virüsü

Son yıllarda sosyal medya üzerinden yayılan virüs furyası, iyiden iyiye artış gösterdi. Son olarak ise yeni ortaya çıkan Dance of the Hillary virüsü, sosyal medyadan yayılarak kullanıcıları tehlikeye atıyor. Peki, Dance of the Hillary virüsü nedir ve Dance of the Hillary virüsü nasıl bulaşır?

Dance of the Hillary virüsü nedir?

Dance Of The Hillary Virüsü

Birleşik Devlet’deki başlanlık seçiminden sonra, adaylardan Hillary Clinton’a atıfta bulunarak ortaya çıkan ve ismi Dance of the Hillary olan yeni sosyal medya virüsü ile ilgili, şu an net bilgiler mevcut değil.

BBC tarafından yapılan uyarılar ışığında dile getirilmeye başlanan yeni Dance of the Hillary virüsü, kaydedilen bilgilere göre sosyal medya platformları ve anlık mesajlaşma uygulamaları aracılığı ile de bulaşabiliyor. Facebook, Twitter ve WhatsApp uygulamalarını yanı sıra Dance of the Hillary virüsü, mail veya bildirim uygulamaları aracılığıyla da yayılmaya başlamış durumda.

Akıllı telefon ve bilgisayarlara geçebilen Dance of the Hillary virüsü, aktif olduktan sonra tüm kullanıcı bilgilerine erişim sağlayabiliyor.

Dance of the Hillary virüsü nasıl bulaşır ve önlemi nedir?

Belirtildiği gibi Dance of the Hillary virüsü, şu an bildirim bazlı uygulamar aracılığı ile yayılmaya başlamış durumda. Dance of the Hillary virüsü önlemi olarak ise kullanıcılara, hem sosyal medya hem de mail yolu ile olsun, Dance of the Hillary başlığı ile gelen hiçbir bildirime bakılmaması tavsiye ediliyor.

Gündemin yoğunluğundan pay çıkartılarak hazırlanmış ve isimlendirilmiş olan yeni Dance of the Hillary virüsü ile ilgili, ilerleyen dönemlerde detaylı bilgilerin paylaşılması bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.