Yeni Snapchat Lenses Sese Göre Özelleştirilebiliyor!

Snapchat

Sosyal medya konusunda Instagram’dan sonra giderek popülerliğini kaybeden ve sabit kitlesi ile yoluna devam etmeye çalışan Snapchat, bu bağlamda yeni özelliklerle ilerlemeye devam ediyor. Artırılmış Gerçeklik yani AR tarafında yaptığı çalışmaları yeni özellikler ile sunun uygulamanın son örneği, ses ile paylaşım yapabilme imkanı oldu.

Snapchat’te ses ile paylaşım imkanı!

Yeni lenses ile birlikte kullanıcılar, belirli kelimeler ile birlikte animasyonlu paylaşımlar yapabilecek. Elbette ki her şey için böyle bir imkan mevcut değil. Örneğin “okay” denildiği zaman bir animasyon ile birlikte ekranda “okay” yazılıyor olacak. Herhangi başka bir ayar olmaksızın kullanılabilecek bu özellik için şimdilik belirli kemiler ve kelime öbekleri seçilmiş durumda.

Snapchat’in yeni özelliği şu an için tüm kullanıcılara ulaşmış değil. Kısa bir süre içerisinde aktif tüm kullanıcılar için bu özelliğin kullanıma sunulması bekleniyor. Yapılan testlerde ise iyi bir sonuç verdiğini söylemek mümkün. En azından analizi iyi gerçekleştirebiliyor. Şu anda tek bir yeni lenses kullanılabilir olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. İlerleyen dönemlerde sayı ve animasyonlar tarafında artış olacaktır.

Instagram karşısında kaybettiği ve kaybetmeye de devam ettiği kullanıcı kitlesini korumak ve artırmak adına firma, yeni çalışmaları ile kullanıcılara daha fazla özellik sunmak adına ilerlemeye devam edecek gibi görünüyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here