Yeni Samsung Galaxy S8 Active

Geride bıraktığımız haftalarda duyurulan yeni Samsung Galaxy S8 Active modeli, sadece belirli bölgelerde satışa çıktığı için büyük bir kullanıcı kitlesine erişme imkanını elde edememişti. Daha önce Galaxy S8 Active özellikleri ile ilgili bilgileri de aktarmıştık. Bu süreç bir yana dursun, gelen yeni bilgilere göre Samsung, yeni bir Galaxy S8 Active modeli üzerinde çalışmalar sunuyor. Üstelik bu akıllı telefon modeli, Samsung’un ilk 600MHz bant desteği sunan modeli olabilir.

Samsung’dan bir yeni S8 Active modeli daha gelebilir!

Yeni Samsung Galaxy S8 Active

Öncelikle belirtmek gerekirse Band 71 olarak da bilinen düşük frekanslı bant genişliği, yüksek frekanstaki bant genişliklerine kıyasla şehir yapılaşmaları hesaba katıldığında çok daha verimli bir bağlantı imkanı sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde bu bant genişliğini 8 milyar dolar karşılığı Birleşik Devletler’de alan T-Mobile, çalışmalarına devam ediyor.

Şu an bu bant genişliğini kullanan modeller arasında, sadece LG V30 bulunuyor. Ancak FCC tarafına yapılan yeni bir başvuruda ortaya çıkan Galaxy S8 Active modelinin de Band 71 desteği sunacağı anlaşılıyor.

FCC başvurusunda, cihazın bağlantı yetenekleri arasında Band 66 ve Band 71 desteklerinin bulunduğu ifade ediliyor. Nitekim bu bilgiler ışığında, Samsung’un ilk Bnad 71 destekli cihazının satışa çıkması kuvvetle muhtemel.

Şu an için cihazın diğer detayları ile ilgili bir bilgi mevcut değil. İlerleyen dönemlerde ortaya çıkacak yeni bilgiler, aktarmaya devam diyor olacağız.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here