Yeni Nokia Akıllı Telefon Modelleri, 2017’de Geliyor!

Yeni Nokia akıllı telefon modellerinin piyasada yer alacağı resmileşmiş oldu. İşte yeni Nokia Android akıllı telefon modelleri ile ilgili detaylar!

Nokia Akıllı Telefon

Uzun süredir Nokia markalı yeni Android akıllı telefon iddiaları, doğrudan Nokia firmasının açıklanan yol haritası ile resmileşmiş gibi gönüyor. Uzun bir süre sonra yeniden akıllı telefon sektöründe ismini söz ettirmeye başlayacak olan Nokia, kullanıcılar için de beklentileri artırmış oldu. Peki, yeni Nokia akıllı telefon modelleri ne zaman piyasada yerini alacak?

Yeni Nokia akıllı telefon modelleri geliyor!

Nokia Akıllı Telefon

Nokia ve Foxconn ortaklığı ile ilgili yapılan açıklamalarla beraber duyurulan HMD Global’in, nasıl bir yol haritasına sahip olduğu bilgisi de resmi olarak açıklanmış oldu. Buna göre, 2017 yılında Nokia markasını taşıyacak Android işletim sistemli bir akıllı telefon modelinin bulunacağı bilgisi, dikkatleri üzerine toplamış oldu.

nokia-foxconn ortaklığı

On yıllık bir Nokia-Foxconn anlaşması yapıldığı belirtilen HMD Global çatı şirketi için, 500 milyon euroluk yatırım söz konusu olmuş.

nokia-foxconn ortaklığı

Şu an için, 2017 yılının hangi çeyreğinde yeni Nokia akıllı telefonlar duyurulacak bilinmiyor. Lakin, Android işletim sistemi ve Qualcomm Snapdragon mobil yonga seti taşıyacağını söylemek mümkün. Bununla beraber hem girişi seviyesi hem orta seviye hem de üst seviye de yeni modeller kendini gösterecek. Böylece sektördeki tüm kategoriler de Nokia’nın rekabet etmesi mümkün olacak.

8 Yorum

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here