Yeni Nokia 9 Görseli Sızdırıldı!

Nokia markasının yeni akıllı telefon modeli Nokia 9, kısa bir süre önce üretim yerinden sızdırıldı. İşte Nokia 9 sızıntısı!

Yeni Nokia 9 Görseli

Nokia’nı yeni akıllı telefonu Nokia 9 modeli ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son olarak da Nokia 7 sızıntı görseller ile birlikte cihazın arka tasarımı netleşmiş oldu. Görsellerden anlaşıldığı kadarı ile bir süre önce duyurulan yeni Nokia 7 modeli ile benzer bir tasarım anlayışı, en azından cihazın arka yüzeyi için geçerli olacak.

Nokia 9 tasarımı nasıl olacak?

Sızıntı görsellerden anlaşıldığı üzere yeni Nokia 9, büyük ihtimalle çift arka kamere ile birlikte gelecek. Her ne kadar Nokia 7 modelinde de dikine hizalanmış bir kamera sistemi olsa da ana kamera sensörü altında flaş konumlandırması bulunuyordu. Yeni Nokia 9 modelinde ise dikey kameranın yan tarafından flaş konumlandırılması yapılmış.

Yeni Nokia 9 Görseli

Nitekim çift arka kamera sensörüne sahip yeni bir Nokia modeli ile karşı karşıya kalınabilir. Bununla beraber dikey hizalanan kameranın hemen alt kısmında da parmak izi okuyucu sensöre yer verilmiş. Bu tercihin yapılmasındaki temel neden, ekran ve kasa oranındaki iyileştirmeler olabilir.

Ne yazık ki üretim yerinden sızdırılan bu yeni Nokia 9 görseli, cihazın ön yüzeyini aktarmıyor. Dolayısıyla şimdilik cihazın ön tasarımı konusunda net bir bilgiye erişilemiyor. Beklentiler ise 18:9 oranında ve QHD+ çözünürlüğünde 5.5-inç ekran AMOLED ekran tercihinin yapılması doğrultusunda bir araya geliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here