Yeni Nesil iPhone, Daha Güçlü Bir Alüminyum Kasa ile Gelebilir!

Özellikle Apple, iPhone 6 Plus modelinde yaşanan bükülme sorunu nedeni ile uzun bir süre gündemde kalmış ve birçok defa alay konusu haline gelmişti. Her ne kadar doğrudan bir handikap olarak sayılmasa da bu durum, kullanıcıların eleştirisinden kaçamamıştı. Sebebi bu mudur bilinmez ama Apple, gelen haberlere göre yeni nesil yani nam-ı değer iPhone 6S ve iPhone 6S Plus için 7000 serisi alüminyum kullanmaya hazırlanıyor.

Yeni Nesil iPhone, Daha Güçlü Bir Alüminyum Kasa ile Gelebilir - habertekno - habertekno.com - apple haberleri - teknoloji haberleri 2015 -2-

Aslında Apple, 7000 serisi alüminyuma yabancı değil. Zira bu materyal Apple Watch Sport ürünü kasası için kullanılmakta. 7000 serisi alüminyum hakkında bilinmesi gereken başlıca özellik ise, birçok alüminyum alaşımından %60 daha güçlü olması. Bu gücünü ise özellikle alaşımının üçte birini kapsayan paslanmaz çelikten alıyor.

7000 serisi alüminyum, özellikle Apple Watch Sport modelinde gerek parlaklığı gerekse de şıklığı ile dikkat çekmişti. Bununla beraber sağlamlık konusunda da taviz vermiyor oluşu, Apple ın doğru bir seçim yaptığını gösterir nitelikte.

Durumun böyle olması da bu söylentilerin doğruluk oranını arttırıyor. Zira daha ince bir iPhone 6S, daha güçlü bir kasa zorunluluğu da oluşturacak. Diğer yandan iPhone 6 nın şu an ki kasa görüntüsünden daha parlak ve kuvvetli olan 7000 serisi alüminyum ile de farklı tasarım detaylarının işlenmesi muhtemel hale getirilebilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here