Microsoft Outlook Dark Mode Özelliği

Microsoft’un popüler mail servisi Outlook, uzun süredir beklenen dark mode yani koyu mod özelliğini kullanıma sundu. Bir süredir beta olarak üzerinde çalışmalar yapılan yeni tasarım şekli, şu an için kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

Uzun bir süredir Outlook kullanıcıları tarafından talep edilen bu özellik, en sonunda Microsoft tarafından yerine getirilmiş oldu.

Şu an için doğrudan doğruya web sitesi üzerinden yapılan kullanımlar için bu özellik kullanıma sunuluyor. Mobil uygulama ve masaüstü uygulamalarda benzer girişimler daha önce yapılmıştı. Bilhassa da masaüstü uygulamasında farklı temalar ile birlikte renk paletlerini özelleştirmek mümkün oluyordu.

Şimdi de web sitesi üzerinden mail servislerini kullananlar Outlook dark mode özelliğinden faydalanabilecekler. Şu an için elde edilen son bilgilere göre 400 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Microsoft’un mail sistemi hem şirketler hem de bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Google’ın Gmail servisi karşısındaki önemli rakiplerden olan Outlook, yeni özellikler ile yoluna devam edecek gibi görünüyor. En azından aktif kullanıcı sayısından memnun olunduğunu da söylemek mümkün.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here