Yeni MacBook Pro Parçalarına Ayrıldı!

Ünlü onarım şirketi iFixit'in son konuğu, yeni MacBook Pro oldu. İşte iFixit'in parçalarına ayırdığı yeni MacBook Pro ve detayları!

Yeni MacBook Pro Parçalarına Ayrıldı

Amerika’nın ünlü onarım şirketi iFixit, yeni 13-inç MacBook Pro modelini parçalarına ayırdı ve tamir edilebilirlik puanını belirledi. Bu süreçte iFixit’in başına, talihsiz bir olay da geldi.

Yeni 13-inç MacBook Pro parçalarına ayrıldı!

Yeni MacBook Pro Parçalarına Ayrıldı

Apple’ın yeni 13 ve 15-inç ekran boyutlarına sahip Touch Bar’lı MacBook Pro modellerinin satışa sunulmasıyla beraber, iFixit firması da Touch Bar özellikli 13-inç MacBook Pro modelini parçalarına ayırdı.

Parçalarına ayırma sürecinde, daha önce iFixit tarafından pek de görülmeyen bir talihsiz olay da yaşandı. Yeni Touch Bar’ın köşesi kırılan parçalanma sürecinin sonunda, iFixit’in tamir edilebilirlik puanı Touch Bar’lı 13-inç MacBook Pro için sadece “1” oldu.

Bununla beraber, yeni Touch Bar’lı MacBook Pro modellerinin, değiştirilemeyen depolama birimi yongalarını SanDisk firmasının, yine değiştirilemeyen RAM yongalarının da Samsung tarafından üretildiği belli oldu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.