Yeni MacBook Pro ile Sembolleşen Logo Geride Kaldı!

Apple, yeni yeni MacBook Pro modelleri ile birlikte, MacBook için bir sembol haline gelen Apple logosuna veda etmiş oldu! İşte detaylar.

Yeni MacBook Pro

Bilindiği gibi Apple, 27 Ekim 2016 tarihinde düzenlediği özel etkinlik kapsamında, yeni MacBook Pro modellerini sergilemiş ve satışlarını başlatmış oldu. Getirdiği birçok yeniliğin ve geliştirmenin yanı sıra yeni MacBook Pro, bunlarla beraber önceki modellerindeki standart haline gelen bazı tasarım detaylarından da taviz vermiş oldu.

Yeni MacBook Pro

Bunların en başında da, MacBook modelleri ile birlikte sembol haline gelen parlayan Apple logosunun tarihe karışması oldu.

Yeni MacBook Pro

Yeni MacBook Pro modelleri ile sembolleşen Apple logosu değişti!Yeni MacBook Pro

Apple’ın, taşınabilir Mac bilgisayarları ile uzun süredir bir sembol haline gelmiş olan parlayan Apple logosu, yeni MacBook Pro modelleri ile birlikte tarihe karışmış oldu. Aslında daha önce MacBook modeli ile birlikte de, benzer tasarım anlayışından ötürü Apple logosunun aydınlatması kaldırılmıştı. Lakin, bu durumun 12-inç MacBook modeli için özel tutulacağı düşünüyordu.

iPhone modeli için de bekleniyordu!

Yeni MacBook Pro

Aslında MacBook modellerindeki parlayan Apple logosunun, iPhone modellerine dahi taşınabileceği üzerine konuşmalar yapılıyordu. Ancak, yeni MacBook Pro modelleri ile birlikte aydınlatmalı Apple logosunun kaldırılması, iPhone için süregelen bu konuşmaları da sonlandırmış oldu.

Kullanıcısı için herhangi bir şey ifade etmese de parlayan Apple logosu, kullanıcılar nezdinde bir standart özellik gibi görülmeye başlanmıştı. Belirtildiği gibi artık parlayan Apple logosu, yeni MacBook Pro modelleri ile birlikte tarihe karışmış oldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here