Yeni MacBook Pro Ekranlarında Değişim Yapılacak!

Yeni MacBook Pro modellerinde yaşanan batarya sorununa, ekran değişimi ile çözüm bulunacak. İşte yeni MacBook Pro ekranlarındaki değişimin detayları!

Yeni MacBook Pro

Apple yeni MacBook Pro modelleri, getirdiği özelliklerden çok batarya sorunları ile birlikte gündeme geldi. Öyle ki Apple, tahmini pil süresi durumunu bile son güncelleme ile birlikte kaldırdı. Apple’ın yaşadığı bu batarya soruna çözüm olur mu bilinmez ancak 2017 yılında MacBook Pro modellerinde panel değişikliğine gidilecek.

MacBook Pro

MacBook Pro ekranlarına değişim!

IHS tarafından aktarılan bilgilere göre Apple’ın şu anki yeni MacBook Pro modellerinde kullandığı a-Si TFT-LCD panel teknolojisi, yıl sonuna doğru yerini IGZO TFT-LCD panel ile değiştirecek.

MacBook Pro

Özellikler düşük enerji tüketimi ile öne çıkan IGZO paneller, 2017 yılının ortasından itibaren MacBook Pro modellerinde yer almaya başlayacak. Üretim ortakları arasına Samsung Display ve Sharp isimleri de eklenecek.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.