Yeni MacBook Ne Zaman Tanıtılacak?

Uzun süredir merakla beklenen yeni MacBook ne zaman çıkacak? İşte yeni MacBook ve MacBook Pro çıkış tarihi ile ilgili detaylar!

Yeni MacBook

Apple tarafından 2016 yılında yenilenmesi beklenen MacBook ve MacBook Pro modelleri ile ilgili detaylar gelmeye başladı.

Peki, yeni MacBook ne zaman tanıtılacak?

Yeni MacBook çıkış tarihi ile ilgili detaylar!

Kısa bir süre önce gelen bilgilere göre, Apple CEO’su Tim Cook tarafından yakın zamanda tanıtılacak yeni MacBook ve MacBook Pro modellerinin çıkış tarihi ile ilgili detaylar ortaya çıkmış oldu.

Buna göre yeni MacBook çıkış tarihi, 27 Ekim 2016 olarak dile getirilmeye başlandı. Söylenenlere göre Apple, Cupertino kampüsünde düzenleyeceği özel etkinlik ile yeni MacBook modellerini görücüye çıkarmış olacak.

Yeni MacBook

Yeni MacBook ve MacBook Pro özellikleri!

Kısaca hatırlatmak gerekirse yenilenecek olan MacBook ve MacBook Pro modelleri, hem tasarım anlamında hem de donanım anlamında güncellemelere gidilecek.

Grafik birimi tarafında AMD Polaris mimarisine geçiş yapılması planlanan yeni MacBook Pro 15-inç modelinin yanı sıra, tüm MacBook Pro ve MacBook Air modellerinde Intel Skylake işlemci güncellemesine gidilecek.

Tasarım anlamında ise yeni MacBook modellerinde, OLED ekranlı yeni tuşların ve dokunmatik panellerin ekleneceği tahmin ediliyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.