Yeni MacBook Modellerinde Kablosuz Şarj Özelliği Olabilir!

Apple'ın önümüzdeki yıl duyuracağı yeni MacBook modellerinde kablosuz şarj özelliği olma ihtimalleri ortaya çıkmış oldu. İşte detaylar!

MacBook Modellerinde Kablosuz Şarj Özelliği

Akıllı telefon modellerinde bir standart haline gelmeye başlaması ve Apple’ın da son olarak iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinde kablosuz şarj özelliğini sunması ile birlikte, bu konuda farklı çalışmalar da ortaya çıkmaya başladı.

Öyle görünüyor ki akıllı telefonlarda standart haline gelmeye başlayan kablosuz şarj özelliği, Apple ile birlikte MacBook tarafına da geçmeye başlamış olacak.

Apple, yeni MacBook modellerinde kablosuz şarj özelliğini sunmaya başlayabilir!

Apple’ın yeni MacBook modellerinde kablosuz şarj özelliği sunmaya başlamasının çıkageldiği nokta, kısa bir süre önce satın alınan kablosuz şarj şirketi oluyor. Hatırlatmak gerekirse Apple, PowerByProxi isimli kablosuz şarj şirketini satın almıştı. Satın alma haberleri ile birlikte PowerByProxi firmasının kablosuz şarj teknolojisi üzerinde yaptığı detaylar da ortaya çıktı. En dikkat çeken nokta ise PowerByProxi’in geliştirdiği kablosuz şarj özelliğinin, 100 Watt besleme yeteneği oldu.

MacBook Modellerinde Kablosuz Şarj

Bu detay ile birlikte Apple’ın, yeni MacBook modellerinde kablosuz şarj özelliği konusunda çalışmalar yapıyor olabildiğine ilişkin çıkarımlar kendini gösterdi. Zira halihazırda Apple’ın kablosuz şarj özelliğini yeni iPhone modellerinde sunması, bu konuda yeteri kadar gelişim kat ettiklerini gösteriyor. PowerByProxi şirketinin satın alınmasının temel sebebi ise çok daha farklı olabilir.

Nitekim bu noktada Apple’ın yeni MacBook modellerinde kablosuz şarj özelliği üzerinde çalışmalar yaptığı gündeme geliyor. Elbette ki şu an için somut bilgiler mevcut değil. Keza böyle bir çalışma mevcutsa bile 2018 yılında duyurulacak yeni Macbook modellerinde olup olmayacağı da bilinmezliğini korumaya devam ediyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here