Yeni Mac Pro Geliyor!

Apple, bu yıl içerisinde Mac Pro modellerini güncel donanımlar ile yenileyeceğini resmen açıkladı. Peki, yeni Mac Pro nasıl olacak?

Apple, 2013 yılında Mac Pro modeli ile karşımıza çıkmıştı. Darth Vader’ı anımsatan tasarımı ile dikkat çeken Mac Pro, standart kullanıcılardan çok endüstriyel alanda iş yapanlara hitap ediyordu. Intel Xeon E5 işlemci ve çift AMD FirePro grafik çipine sahip olan Mac Pro, artık günümüzde eski olarak nitelendiriliyordu. Bugün ise yeni Mac Pro modelinin geleceği müjdelendi.

Yeni Mac Pro bu yıl geliyor!

Apple’ın CEO’su Tim Cook‘un 3 yıldır aynı bilgisiyar kullananları eleştirmesinin üzerinden yaklaşık 4-5 ay geçtikten sonra Apple’ın Mac Pro modelini yenilemek aklına gelmiş olacak. 4 yıldır piyasada olan Mac Pro, artık donanımsal açıdan geri planda kalıyordu. Apple da bugün resmi olarak 2017 yılı içerisinde Mac Pro modelini yenileyeceğini açıkladı.

Bu açıklamadan sonra dört çekirdekli Mac Pro’nun mevcut sürümünün fiyatı 2,999 dolara, altı çekirdekli sürümünün ise 3,999 dolara çekildi. Söylenenlere göre bu yıl gelecek olan Mac Pro’nun sekiz çekirdekli bir sürümü bulunacak.

Ekosistemini MacBook – MacBook Pro, iPad – iPad Pro, Mac – Mac Pro olarak güncelleyen Apple’ın, Eylül ayında düzenleyeceği etkinlik sonrası iPhone – iPhone Pro isimlendirmesine geçmesi bekleniyor.

Bakalım Apple uzun bir aradan sonra saçmalamaya başladığı isim politikasına bir çeki düzen verebilecek mi?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here