Yeni Japon J-20 Stealth Savaş Uçağı İlk Kez Görüntülendi!

Yeni Japon J-20 Stealth savaş uçağı ilk kez görüntülenmiş oldu. İşte yeni Japon savaş uçağı Japon J-20 Stealth ve detayları!

Japon J-20 Stealth Savaş Uçağı

Teknolojinin gelişmesi, özellikle savunma sanayii kapsamında hava savunma güçlerine yetenek katmaya devam ediyor. Son olarak, Japon savaş uçağı yeni J-20 Stealth gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Yeni savaş uçağı J-20 Stealth!

J-20 Stealth Savaş Uçağı

İlk uçuşunu 2011 yılında yapan ve o dönemden bu güne kadar gelişim sürecine devam eden yeni J-20 Stealth savaş uçağı, en sonunda kısa bir süre önce görücüye çıkmış oldu.

Hava kabiliyeti olarak Birleşik Devletler’in gözdesi F-22 Raptor savaş uçağının rakibi olduğu belirtilen J-20 Stealth, özellikle manevra kabiliyeti ile dikkat çekecek.

J-20 Stealth Savaş Uçağı

J-20 Stealth özellikleri ile ilgili çok fzla detay paylaşılmış değil. Lakin, şu an için teknik verilerde maksimum hızının saatte 1 300 mil – 2 092 km hızına çıkabildiği düşünülüyor.

2017 yılında envantere katılması ve 2018 yılında da aktif operasyonlarda yer alması planlanan J-20 Stealth savaş uçağı, ilk kez halka açık havalanarak gösterisini tamamlamış oldu.

İşte yeni Japon savaş uçağı J-20 Stealth uçuşundan kesitler:

 

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.