Yeni Japon J-20 Stealth Savaş Uçağı İlk Kez Görüntülendi!

Yeni Japon J-20 Stealth savaş uçağı ilk kez görüntülenmiş oldu. İşte yeni Japon savaş uçağı Japon J-20 Stealth ve detayları!

Japon J-20 Stealth Savaş Uçağı

Teknolojinin gelişmesi, özellikle savunma sanayii kapsamında hava savunma güçlerine yetenek katmaya devam ediyor. Son olarak, Japon savaş uçağı yeni J-20 Stealth gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Yeni savaş uçağı J-20 Stealth!

J-20 Stealth Savaş Uçağı

İlk uçuşunu 2011 yılında yapan ve o dönemden bu güne kadar gelişim sürecine devam eden yeni J-20 Stealth savaş uçağı, en sonunda kısa bir süre önce görücüye çıkmış oldu.

Hava kabiliyeti olarak Birleşik Devletler’in gözdesi F-22 Raptor savaş uçağının rakibi olduğu belirtilen J-20 Stealth, özellikle manevra kabiliyeti ile dikkat çekecek.

J-20 Stealth Savaş Uçağı

J-20 Stealth özellikleri ile ilgili çok fzla detay paylaşılmış değil. Lakin, şu an için teknik verilerde maksimum hızının saatte 1 300 mil – 2 092 km hızına çıkabildiği düşünülüyor.

2017 yılında envantere katılması ve 2018 yılında da aktif operasyonlarda yer alması planlanan J-20 Stealth savaş uçağı, ilk kez halka açık havalanarak gösterisini tamamlamış oldu.

İşte yeni Japon savaş uçağı J-20 Stealth uçuşundan kesitler:

 

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here