Yeni iPhone Modelleri Kablosuz Şarj Özelliği ile Gelebilir!

Apple'ın bu yıl duyuracağı ve merakla beklenen 3 yeni iPhone modeli, iddialara göre kablosuz şarj özelliği ile birlikte gelecek!

iphone kablosuz şarj

Apple tarafından büyük merakla beklenen yeni iPhone modelleri ile ilgili bilgiler, hız kesmeden gelemeye devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre yeni iPhone modelleri, kablosuz şarj özelliğine sahip olacak.

Yeni iPhone’lar kablosuz şarj destekleyecek!

Öncelikle belirtmek gerekirse Apple’ın bu yıl 3 farklı yeni iPhone modeli duyurması bekleniyor. Bu modellerden bir tanesi de iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırlanacak ve hem tasarımı hem de özellikleri ile diğer iki modelden farklı olacak.

iphone kablosuz şarj

4.7-inç, 5.5-inç ve 5.8-inç ekran boyutlarına sahip olacağı söylenen bu üç yeni iPhone modelinde, gelen yeni bilgilere göre kablosuz şarj desteği de olacak.

Aslında daha önce de benzer bir iddia gündeme gelmişti. Lakin o dönemlerde sadece iPhone 8 modelinin kablosuz şarj desteği sunulacağı tahmin ediliyordu. Şimdi gelen bilgilere göre de bütün yeni iPhone modellerinde, Android tarafında bir süredir kullanılan kablosuz şarj özelliğine geçiş yapılmış olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.