Yeni iPhone Modelinin İsmi Ne Olacak?

Yeni iPhone modeli ile ilgili bilinmeyenlerden biri de isminin ne olacağı. Peki, yeni iPhone modeli iPhone 7 mi yoksa iPhone 6SE mi olacak? İşte detaylar!

Yeni iPhone

Apple’ın 9 Eylül 2016 tarihinde düzenleyeceği etkinlik ile duyurması beklenen yeni iPhone modeli ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de, yeni iPhone modelinin isminin ne olacağı…

Şimdiye kadar kuvvetle muhtemel olarak iPhone 7 olarak isimlendirilmesi beklenen yeni iPhone modeli ile ilgili iPhone 6SE olarak isimlendirme ihtimali olduğu detayları da aktarılıyor. Peki, Apple neden yeni iPhone modelini iPhone 7 olarak değil de, iPhone 6SE olarak da isimlendirebilir?

iPhone 7 mi iPhone 6SE mi?

Yeni iPhone modelinin iPhone 7 olarak değil de iPhone 6SE olarak duyurulma ihtimallerinin gereği olarak Apple’ın, iPhone 7 isminin 2017 tarihine yani iPhone’un 10. yılına saklamak istemesi gösteriliyor.

yeni iphone

Öte yandan, şimdiye kadar ortaya çıkan sızıntılarla da desteklendiği üzere yeni iPhone modeli, tasarım noktasında iPhone 6 ve iPhone 6s modellerinden büyük farklılıklarla ayrılmıyor. Durumun böyle olması da yeni iPhone için numara isimlendirmesinin artmamasına sebep olabilir. Zira Apple, iki yılda bir tasarım değişikliğine giden bu tasarım değişiklikleri ile model numarasını yükselten bir firma olarak biliniyor.

Bilindiği gibi Apple, iPhone 5SE modeli ile Special Edition(SE) ürün gamını, iPhone modelleri arasına eklemiş oldu. Durumun böyle olması da bahsi geçen sebeplerle birlikle, yeni iPhone modelinin iPhone 7 olarak değil de iPhone 6SE olarak isimlendirilme ihtimalini ortaya çıkarıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here