Yeni iPhone’lara iPad Pro Özelliği Geliyor!

iPhone X Plus yatay mod

Apple’ın 2018 iPhone modelleri arasında yer alacak ve şimdilerde iPhone X Plus ismi ile gündemde olan 6.5-inç iPhone özellikleri hakkında yeni bir bilgi ortaya atıldı. Gelen yeni bilgilerle beraber yeni 6.5-inç OLED ekranlı iPhone modelinin ekran çözünürlüğü ve bu modelde iPad Pro’nun özelliğinin kullanılabileceği iddia ediliyor.

6.5-inç iPhone X Plus modelinde yatay kullanım modu olabilir!

Bir süre önce paylaşılan bilgilere göre bahsi geçen modelin ekran çözünürlüğü, 2688×1242 seviyesinde olacak. Dahası inç başına düşen piksel sayının da 458ppi seviyesinde olacağı iddia ediliyor. Hem büyük ekran hem de yüksek çözünürlük ikilisine bir de Apple A12 işlemcisinin gücü ilave edildiğinde, yatay kullanım özelliği için tam bir paket kendini göstermiş oluyor.

iPhone X Plus yatay mod

Daha önce Apple, iPad Pro modellerinde yatay kullanım için özelleştirilmiş bir arayüz kullanıma sunmuştu. Kullanıcıların yatay modda uygulamaları çok daha verimli bir şekilde kullanmasına imkan sunacak bu özellik, anlaşılan o ki büyük ekranlı iPhone modellerinde de kullanıma açılacak. Bu bilginin kaynağı olarak ise iOS 12 geliştiricileri için Xcode çalışmalarında rastlanan kodlar oluyor. Her ne kadar böyle bir düşünce Apple tarafında var olsa da çıkış döneminde bu özelliğin aktif olup olmayacağı ise net değil. Paylaşılan görsellerde de Takvim ve Rehber uygulamalarının, yatay modda nasıl bir görünüm sunacağına ışık tutuluyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here