Yeni iPhone 8’de OLED Ekran Kullanılacak!

2017 yılındı duyurulacak yeni iPhone 8 veya yeni isimlendirilme ile gelecek iPhone modelinde, OLED ekran kullanılacak. İşte detaylar!

Yeni iPhone 8

Apple’ın 2017 yılında duyuracağı ve iPhone modelinin 10. yılına denk gelecek olan yeni iPhone 8 veya farklı bir isim taşıyacak olan yeni iPhone modelinde, OLED ekran teknolojisinin bulundurulacağına dair yeni bilgiler ortaya çıktı!

Yeni iPhone’da OLED ekran kullanılacak!

Yeni iPhone 8

Nikkei Asian Review tarafından ortaya atılan iddialara göre, Apple ve yatırım firması J.P Morgan arasında geçen yazışmalarda, 2017 yılında duyurulacak yeni iPhone modelinde, 5.5-inç büyüklüğünde OLED ekran bulundurulacağı bilgisi yer alıyor.

Hali hazırda LCD ekran barındıran iPhone modelleri, yeni MacBook Pro modellerinden sonra, kuvvetle muhtemel yeni iPhone 8 veya iPhone 10 olarak isimlendirilecek model, OLED ekran teknolojisini barındıracak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.